10 Temmuz 2024 Çarşamba günü TV yayın programı: Bugünün ana yayın saatleri

Leila

Global Mod
Global Mod
Primetime yayınları

Bu gece TV'de ne var?

Dinlemek


ZDF, Pro Sieben, RTL ve diğerlerinin programlarında bugün hangi önemli noktalar var? Ücretsiz TV'deki programların genel görünümü 20:15'te

İster uzun metrajlı filmler, diziler, belgeseller veya bilgi yarışmaları olsun – TV izleyicilerine her gün çeşitli bir karışım sunulur. Kanallar en çok izlenen zamanlarını sunarken genellikle akşam 8:15'te izlemeye değer. Bugün ARD, ZDF, Pro Sieben, RTL ve Co.'da neler var? Günlük genel bakışı burada bulabilirsiniz.


Daha fazlasını okuyun Reklamcılık


Daha fazlasını okuyun Reklamcılık

Bugünün TV programı: Bu, 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 20.15'te yayınlanacak


İşte bu akşam saat 20.15'te özel ve kamu televizyonlarının prime time programında yer alan haberler:


Daha fazlasını okuyun Reklamcılık


Daha fazlasını okuyun Reklamcılık

Prime time nedir?


Primetime, geleneksel televizyondaki ana yayın saatidir. İzlenme rakamlarının özellikle yüksek olduğu zamandır. Bu nedenle, Primetime yayıncılar ve reklamverenler için en önemli zaman dilimidir. Almanya'da, akşam 8:15'te başlayan programlar, Primetime'ın öne çıkanları olarak kabul edilir, ancak medya bilimcileri bu terimi akşam 11'e kadar olan tüm akşam programını ifade etmek için de kullanırlar

Almanya'da prime time – neden 20.15?


Almanya'da, akşam 8:15'in prime time olarak yerleşmesinin bir başka nedeni daha var. Bunun nedeni, ilk yayınlandığı tarihten bu yana yaklaşık 70 yıl önce akşam 8:00'den akşam 8:15'e kadar zamanında yayınlanan “Tagesschau”dur. Birçok izleyici artık programların akşam 8:15'te başlamasını bekliyor – “Tagesschau” izleyici kitlesinin bir parçası olmasalar bile.

Radyoda en çok izlenen zaman


Radyoda prime time “drive time” olarak bilinir ve sabah 6 ile 9 ve akşam 4 ile 6 arasındadır. Bu saatlerde radyo, işe veya eve giden yolculara ulaşır – geleneksel olarak arabalarında, dolayısıyla adı da buradan gelir. Öte yandan, sözde gündüz vaktinde, yalnızca daha küçük bir dinleyici oranına ulaşılır.