ABD’li yayıncı CNN, ünlü sunucu Don Lemon’dan ayrıldı

Leila

Global Mod
Global Mod
Cinsiyetçi yorumdan sonra

ABD’li yayıncı CNN, ünlü sunucu Don Lemon’dan ayrıldı

Yeni bir iş aramalı: sunucu Don Lemon. Önceki işvereni CNN onu kovdu.

© Kaynak: Evan Agostini/Invision/AP

Şubat ayında, CNN sunucusu Don Lemon cinsiyetçi bir yorumla ortalığı karıştırdı. Artık televizyon kanalı uzun süredir sözcü olan TV’den ayrılıyor.

Washington/Atlanta. ABD haber kanalı CNN ve uzun süredir sunucu olan Don Lemon gelecekte kendi yollarına gidecek. Chris Licht Pazartesi günü çalışanlara “Don her zaman CNN ailesinin bir parçası olacak ve ona son 17 yıldaki hizmetleri için teşekkür ediyoruz.” Licht, Lemon’dan ayrılması için herhangi bir neden belirtmedi – ancak 57 yaşındaki Twitter’da kızgındı.

Ünlü sunucu, yıllarca CNN’de akşam programı yaptı. Yaklaşık altı aydır iki meslektaşıyla birlikte yeni bir kahvaltı programı sunuyor. Lemon, Pazartesi sabahı (yerel saat) programdaydı. Birkaç saat sonra Twitter’da şöyle yazdı: “Bu sabah menajerim bana CNN’nin sözleşmemi feshettiği bilgisini verdi.”

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Lemon geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetçi Nikki Haley hakkında yaptığı cinsiyetçi bir yorum nedeniyle eleştiri almıştı. 51 yaşındaki Beyaz Saray adayı, bazı politikacıların başbakanlık dönemini geride bıraktığını söyleyerek ülkenin siyasi liderliğinde bir nesil değişikliği çağrısında bulunmuştu. Lemon daha sonra CNN’in kahvaltı televizyonunda, “Haley en parlak döneminde değil. (…) Bir kadın 20’li, 30’lu ve belki de 40’lı yaşlarında en iyi yıllarında.” Bu onun görüşü değil, ama örneğin Google’da okuyabilirsiniz, Lemon daha sonra özür diledi ve bir süre CNN This Morning’de yoktu.

Nikki Haley, Twitter’daki haberlere doğrudan Lemon’un adından bahsetmeden yanıt verdi. Şöyle yazdı: “Tüm kadınlara, asla kimsenin size en iyi zamanınızın geride kaldığını söylemesine izin vermeyin.”

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Lemon’un CNN’den ayrılmasının doğrudan Cumhuriyetçi’ye saldırısıyla ilgili olduğu Pazartesi günü resmi olarak hiçbir yerde doğrulanmadı. Ama görünen o ki, sahte pas, Lemon’un istasyondaki duruşunu pek iyi yapmamış. ABD yayıncısı “abc News”in bildirdiği gibi, “Bu Sabah CNN”in reklam geliri düşmüş ve potansiyel konuklar kahvaltı televizyon programı davetlerine yanıt vermekte tereddüt etmişti. “abc News”, bir CNN içerdeninden bahsediyordu. Buna göre, kahvaltı televizyonundaki iş zaten Don Lemon için bir tür aşağılamaydı.

Haberler/baba