“Acil” köpeğin sahibi vazgeçiyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Martin Rütter’le oynadığı “Die Unvermittelbare”nin bu bölümünde umutsuz yardım çağrısı (Pazar, 16:45, RTL): Anna Olszwesky, köpek eğitmeni Marcel Wunderlich’e döner ve acilen onunla köpek Calito hakkında konuşmak ister. Sekiz aylık hayvan koruma köpeği, sadece bir hafta önce Anna ve kocası Matthias’ın yanına taşındı. Marcel Wunderlich, “Anna’nın sesi çok üzgün geliyordu,” diyor, “Matthias şu anda orada değil ve köpekle yalnız ve tamamen çaresiz. Tam olarak ne olduğunu henüz bilmiyorum. Kesinlikle Calito’nun tekrar soyunması gerekecek gibi geldi. ” dedi köpek eğitmeni telaşla.

Ziyaret sırasında Calito’nun yeni kalecisi tamamen bitkin görünüyor. Köpek eğitmenine, köpeğin kendisinden değil, onu gezdirmekten çok korktuğunu söyler. Çünkü: Dışarıda, çiftlik hayvanlarının koruyucu köpeği, cins için tipik olduğu gibi çok dikkatli tepki verir ve kendisini bir koruyucu olarak görür. Anna, Calito şiddetle tasmaya atladığında bir adamın yanından geçtiğini söylüyor. Adam daha sonra köpeğe ve sahibine şemsiyeyle saldırdı. “Ama sonra hiçbir şey açıklayamadım ve sadece durumdan çıkmak istedim” diyor.

Martin Rütter, durumun ne kadar ciddi olduğunu uzaktan değerlendiremeyeceğini elbette kayda alıyor: “Gerçek şu ki, tasmalı bir kişiyi taciz etti. Tabii ki bunu uygulamanız gerekiyor. Ama benim için şunu söylemenin sırası değil: Vay canına, kırmızı alarm! Bu genç bir köpek. Daha yolun başındayız.”

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Martin Rütter: “Ve bir hafta sonra anlıyorsunuz: Hayır, ne yazık ki değil”

Ama Anna’nın cesareti kırılmış görünüyor: “Sadece ipi çekmem gerekiyor. İyi bir aile köpeği olmaya devam etmesi için ona gerçekten o güveni ve huzuru verebilecek birine ihtiyacı var ve ben şu anda bunu yapamam.” diyor gözlerinde yaşlarla. Martin Rütter ikirciklidir: “Yanlış bir karar verdiğinizi kabul etmek çok dürüst, ama aynı zamanda inanılmaz derecede acı,” diye özetliyor “köpek profesyoneli”.

Meslektaşı Marcel Wunderlich, gassi durumuna tekrar bir göz atmak istiyor – umudunu tamamen yitirmiş değil. Calito bir kadınla karşılaştığında havlar ve tasmasını takar. Martin Rütter, “Durum buysa ve biz bunu değiştiremezsek Calito’nun orada kalması mantıklı değil” diyor ve ekliyor: “Anna’yı bunun için yargılamak bile istemiyorum. bunu anlıyorum, ama yine de can sıkıcı, insanların şöyle demelerini hep biraz düşünürüm: “Evet, evet, biz zaten ne yaptığımızı biliyoruz! Eve bir bekçi köpeği getiriyoruz ve bir hafta sonra fark ediyorlar: hayır, ne yazık ki değil.”

Halterin “günlerdir sınırlarımı aşıyor”

Anna şöyle açıklıyor: “Sorun o değil, hattın diğer ucunda. Buradan gitmem gerektiğini şimdi söylemezsem, o zaman ona zarar gelecek, bu yüzden ‘dur’ demek zorundayım. artık yapamıyorum!’ Günlerdir kendi sınırlarımı aşıyorum ve ona haksızlık etmiyorum, bunu yapamıyorum.” Marcel Wunderlich tekrar soruyor: “Bu, Calito’nun geri dönmesi gerektiğine karar verdiğiniz anlamına mı geliyor?” Anna gözyaşları içinde boğulmuş bir sesle evet diyor.

Martin Rütter: “Dürüst olmak gerekirse ikisi için de üzülüyorum. Tabii ki Calito için bu saçmalık ama Anna benim için de üzülüyor. Onun kesinlikle sınırı aştığını ve tamamen bunalmış hissettiğini söyleyebilirsin. Şimdi sen diyebilirsiniz: ‘Evet, bunu daha önce biliyordunuz!’ – bu doğru, diyebilirsin ve söylemelisin ama öte yandan onun ne kadar bunalmış olduğunu da görebilirsin ve o zaman böyle bir kararı kabul etmek zorundasın.”

“Bu da ‘iletilemez’in bir parçası, gerçek bu”

Marcel Wunderlich, duruma sakinlik getirmek için önce büyük Calito’yu eve götürür. Ancak birkaç gün sonra bile Anna ve Matthias kararlarını verdiler: Calito’yu Mainz’deki hayvan barınağına geri getirdiler – yürekleri buruk olsa da. İtfaiyeci, “Sorun şu ki, konu köpek eğitimi olduğunda birbirimize bağlıyız ve bununla baş edemediğiniz için size uymuyorsa, o zaman tüm bunların bir anlamı yok,” diye açıklıyor itfaiyeci.

Martin Rütter aynı fikirde: “Acı olsa da doğru. Matze’nin iyi olacağını söylemesi doğru değil ama Anna’nın köpeği takas etme şansı yok – bu nasıl bir birlikte yaşam olurdu? Buna kimse dayanamaz.” “Köpek uzmanı”, bu durumun kesinlikle alışılmadık olmadığını açıklıyor: “Bu da ‘iletilemez’in bir parçası, gerçek bu. Bir düğmeye basmıyoruz ve hemen ideal senaryoya sahibiz. Hayvanlardaki sorun tam olarak bu. refah: Bu çok iş ve her zaman hepsi birbirine uymuyor.”

Bu yüzden Calito, onu olduğu gibi kabul edecek ve onunla antrenman yapmak için çok zaman harcayacak insanların olacağını ummaya devam etmelidir. Martin Rütter: “Aile içinde gerçekten büyülü ama dışarıdan çok bölgeci olan tüylü bir sürü koruma köpeği olan Calito için hâlâ birini arıyoruz.” Destek, “köpek profesyonelleri” eğitmen ekibi tarafından garanti edilmektedir.

Haberler/Tele gösterisi