“Almanya’nın en iyi bilinen sümük freni” maltçıları yavaşlatıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Berlin. “Bütün insanların laferi!” Elbette. Hep başkalarının suçu. Bu vakada – “Mälzer & Henssler teslim”in (VOX) yedinci gösterisi, Johann Lafer’in kendisinden başkası değildi. Alman TV yemek pişirme sahnesinin ustası, TV vızıltılarının Don Corleone’si. Veya Mälzer’in üst dudağının kendine özgü stili nedeniyle uzun süredir arkadaşı olarak adlandırdığı gibi “Almanya’daki en ünlü sümüklü fren”.

En son “Grill den Henssler”in (VOX) Anneler Günü özel programında Lafer’i konuk eden (ve onu ve ünlü ekibini 111:100 oranında pişiren) Henssler, öne çıkan sürpriz müşteriye biraz daha saygıyla saygılarını sundu: “Herkes Johann’a saygı duyuyor.” Bu işe yarar. Çünkü sonunda, Lafer’in reytingi, mutfak terazisinin verdiği ipucuydu: Lafer, Henssler’in menüsünden yarım yıldız daha iyi tadı vardı. Ve bu yarım yıldız, Mälzer’in zafer çorbasının bozulmasını sağladı ve “Matjes-Schubser” Henssler 20.0:19.5 yıldızla kazandı.

“Beni mağdur ettin”

Henssler “Vay canına, ne kadar inişli çıkışlıydı,” diye inledi ve sıkı mutlu sona rağmen sonundaydı. Gerçekten de, Henssler ve Mälzer’in kendilerini yüksek bir noktadan alçak noktaya ve geriye gönderdikleri epikurosçu bir roller coaster’dı. Arada, Henssler zaten kesin kazanan gibi görünüyordu ve Mälzer yerdeydi (“Beni kurban yaptın”), ardından Mälzer, getirilen istisnai beş siparişin sonuncusundan önce maksimum beş yıldızla yemek pişirme oyununu çevirdi. karar.

İki “yarı çekici, kendine güvenen Hamburglu büyük yiyici” (O-Ton Mälzer) tüm çekinceleri hızla ortadan kaldırır. Ara raporlarda (altı düellodan sonra 3:3 idi) birbirlerine pek çok “dürüst eleştiri” ve kötü notlar verdiler. “Gerçek boyun prangaları” (Mälzer) ile analitik yeterlilik, yaratıcılık (Henssler için 5), ekip çalışması, misafirperverlik (Mälzer için 1, Henssler için 6), mutfak sanatı, optik (Mälzer için 1, 6) “konularında” kendilerini eleştirdiler. Henssler için) ve Sürüş stili (Henssler için 1). İlk isimsiz emirden önceki ruh hali, kırmızı hakaret alanındaydı.

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Steffen Henssler, Tim Mälzer’den daha iyi

İlk ipuçları Mälzer ve Henssler’i kaybetti. “Balığı seven” tek kişi için bir yemek için 70 dakika pişirme süresi. Mälzer, “Çok fazla zaman. Bu, burada harika bir mutfağın beklendiği anlamına geliyor,” diye tahminde bulundu. Ve daha da fazlası: “Lüks ürünler, yüksek mutfak sanatı, incelik”, diye açıkladı Johann Lafer (henüz iki şefe açıklamadı). Ama sonra “Birbirimizi tanıyoruz” ve “Zor ama adil buluyorum” dedi Mälzer ve Henssler’deki kafa karışıklığı tamamlandı.

Mälzer, krema ve ayranla incelik arıyordu, Henssler, Mälzer’in kötü niyetli bir şekilde yorumladığı kereviz trüf çorbasını kutladı: “Hâlâ siyah beyaz televizyonumuz varken çok lezzetliydi.” Steffen’in taslağı çok sığ. Lafer’in Henssler’in dehasını böyle anlaması ve 4,5 yıldız vermesi aptalca. Ve maltsterlar için sadece dört. “Yarım yıldız boktur,” diye homurdandı Mälzer, Henssler bunu gülümseyerek kutlarken.

Mälzer kibirli hale gelir

Lafer’e karşı küfür etmek zordu, bu yüzden Henssler, Mälzer’in hüsrana uğraması için bir paratoner görevi görmek zorunda kaldı. “Aptal kaka. Henssler’ı susturmaya çok hevesliyim. Kazandığında çok sinir bozucu.” Bunun anlamı şuydu: Henssler daha uzun süre can sıkıcıydı çünkü ikinci turda liderliği genişletti. Dört kişilik bağımsız grup Roast Apple da Henssler’in mutfak işini daha değerli gördü – tam bir yıldız tarafından. Mälzer’in küstah değerlendirmesi “Ben bir feuilletonum , Henssler Sarı Basındır” iddiası yine yalanlandı.

Henssler (“Bu ne tür bir domuz boku…?”), kısa sürede devreye giren ek bir meydan okumayla yalnızca kısa bir süre rotasından saptı. “The Biscuit Baker”dan talepkar ekip için gereken – 20 dakika içinde – kaseler (“Mälzer ve Henssler’in profillerini biliyoruz, ancak taleplerimiz zaten daha yüksek”) o kadar iyi gitti ki, kendinden emin bir şekilde şunları söyledi: “İddiaya girerim haysiyet. Kendime bahse girerim. İyi ki yapmamış: Sadece 4: 4’lük bir beraberlik vardı, kinizmle (“Kafamı uçuruyorum”) ve Mälzer sevinçle (“Bu benim için bir galibiyet ve bir kayıp gibi”) dedi. onun için”).

“Bende Steffen’de olmayan bir mutfak zekası var”

Dördüncü tur dönüm noktasını getirdi: Sadece bir tabakla – “Yıldız yemeği olarak Hamburg” talep edildi – Mälzer açığı liderliğe çevirdi. “Cımbız mutfağı” için tam beş yıldız aldı. Henssler, ipuçlarını yanlış yorumlamış ve gurme çifti hayal kırıklığına uğratan Hamburg ev yemeklerini seçmişti. Mälzer yine zirvedeydi: “Bende Steffen’de olmayan bir mutfak zekası var,” diye alay etti. “Aptal çeneni kapa,” diye sövülmüş olan ona dizginsiz bir şekilde çıkıştı. “Onun için beş tamam, ama üç yıldızımla mücadele ediyorum.”

Karar aşevinde verildi, çünkü sipariş veren son müşteriler, “Gute Leute” den bir dörtlü gönüllü, emelleri olsa da “çorba palyaçoları” idi. Mälzer, “Abitur’u çorba ile yapmak zorunda değilsiniz” konusunda yanlış bir değerlendirme yaptı. Bunu yapmalıydı. Çünkü bu sefer fazla sevindirmeyen onun oldukça klasik sebzeli çorbasıydı. Mälzer’i gizli bir planlama eksikliğiyle suçlayan Henssler (“Ben bulaşıkları pişiriyorum. Steffen aniden bulaşıklarla sonuçlanan malzemeleri pişiriyor”), daha hassas ve yaratıcı bir sihir yapmıştı. Havuç ve patates çorbası ona dört puan ve galibiyet verdi.

“Şu an çok acıyor!”

maltster kırıldı. “Şu anda çok acıyor,” diye itiraf etti ve “Varlığımın amacını göremiyorum.” Az farkla alınan yenilgi ilk başta kırık bir bacak gibi görünse bile bu yine değişecek. İkisi birbirini bırakamaz ve gösteri harika bir araçtır. Henssler: “Doğuşta ayrılan ve şimdi dizi sayesinde yeniden buluşan kardeşler gibiyiz.” Mälzer, “Performansı zirveye çıkarmak için birbirimizi nasıl zorladığımız” dedi.

Doğru. Bu yüzden yakında bu tiyatroda olacağımızdan eminim.

Haberler/Tele gösterisi