“Aslan İni”: Maschmeyer, tasmanın eko-“karıştırıcılarına” patlıyor: “Hiçbir şey yapamazsınız!”

Leila

Global Mod
Global Mod
“Aslanın İni”

VOX “aslan” Maschmeyer, eko “karıştırıcı” tasmasını patlatıyor: “Hiçbir şey yapamazsınız!”

Yatırımcı Janna Ensthaler, birden fazla girişimci ve kurucudur.

© Kaynak: RTL / BeHaberler-Michael Maurer

Janna Ensthaler, “Die Höhle der Löwen”de (VOX) yeni bir yatırımcı olarak yer alıyor ve Dagmar Wöhrl ve Judith Williams ile birlikte kadınların oranını artırıyor. Üstü örtülen bir kadın sorunu da açıkça tartışılıyor. İki eko-kurucu kötü bir tepki alır.

Carsten Maschmeyer, neslinin en etkili yatırımcılarından biri olan yeni dişi aslan Janna Ensthaler’ı “Aslanların gururuna hoş geldiniz. Bizden ganimet kapmak istemiyorsanız size çok iyi davranacağız” diyor. THE WAY UP ile eskiyi yeniye dönüştürmek isteyen Lisa Mathieu’nun daha ilk adımından.Ev ve yaşam alanı için geri dönüşüm ve ileri dönüşüm ürünleri “geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış mobilya ve dekorasyon”.Eski parke zeminlerden yapılmış masalar tren istasyonlarından, spor salonlarından veya çiftliklerden kendi hikayelerini anlatan vazolar yüzde 100 kullanılmış camdan yapılmıştır: “YUKARI YOL sürdürülebilir, benzersiz, heyecan verici ve güzeldir”.

Ralf Dümmel yeni koltuk komşusuna fısıldıyor: “Janna, bence bu gerçekten harika bir hikaye olabilir.” Sürdürülebilirlik uzmanı aynı fikirde: “Evet, buna tamamen inanıyorum.” Dümmel, kurucunun eylem zevkinden etkileniyor: “Sen bir makinesin, gerçekten!” Lisa şimdiye kadar her şeyi kendi başına finanse etti ve müzakere etti, teknik bilgi edindi.Bunun için Dümmel’i saygı duyuyor: “Neredeyse tüylerim diken diken oluyor! Gerçekten harika!”

THE WAY UP mobilyaları ve Lisa Mathieu tasarımı dekoratif eşyalar, Janna Ensthaler ve Ralf Dümmel'i ikna ediyor.

THE WAY UP mobilyaları ve Lisa Mathieu tasarımı dekoratif eşyalar, Janna Ensthaler ve Ralf Dümmel'i ikna ediyor.

THE WAY UP mobilyaları ve Lisa Mathieu tasarımı dekoratif eşyalar, Janna Ensthaler ve Ralf Dümmel’i ikna ediyor.

© Kaynak: RTL / BeHaberler-Michael Maure

Ensthaler da şaşkına döndü: “Bence bu olağanüstü!” Bir Antarktika keşif gezisinin ve iklim değişikliğinin sonuçlarını deneyimlemenin ardından, yatırımcı yalnızca sürdürülebilir projelere yatırım yapmaya karar verdi: “YUKARI YOLUN YUKARIYA ÇIKMASI benim için çok önemli.” Kurucu, Dümmel ve Ensthaler ile yüzde 26 oranında 100.000 Euro’ya anlaştı.

Startup newma tabu sorununu çözüyor

Janna Ensthaler, Cornelia Dingedorf ve Jacqueline Leuer-Hingsen’in vizyonundan kişisel olarak etkilendi. Kurucular, newma ile doğum ve anne bakımı konusundaki tabuyu yıkmak ve doğum sonrası anneler için modern hijyen ve bakım ürünlerini piyasaya sürmek istiyor. Cornelia, “On kadından sekizi doğumda yaralanıyor,” diye açıklıyor. “Ayrıca, altı haftalık tecrit sırasında sahip olduğunuz haftalık akış, ağır kanama var.” Jacqueline, soğutma pedleri ve bandaj köpüğü gibi tamamen doğal kozmetik ürünleri sunuyor: “Newma, karantina için yenilikçi, çözüm odaklı ama her şeyden önce iyileşmeyi destekleyen ürünler sunuyor.”

VOXaslanlar newma ürünlerini üstte, soldan bulun: Carsten Maschmeyer, Tillman Schulz, Dagmar Wöhrl, Janna Ensthaler ve Ralf Dümmel.

VOXaslanlar newma ürünlerini üstte, soldan bulun: Carsten Maschmeyer, Tillman Schulz, Dagmar Wöhrl, Janna Ensthaler ve Ralf Dümmel.

VOX “aslanları”, soldan sağa newma ürünlerinin harika olduğunu düşünüyor: Carsten Maschmeyer, Tillman Schulz, Dagmar Wöhrl, Janna Ensthaler ve Ralf Dümmel.

© Kaynak: RTL / BeHaberler-Michael Maurer

Ensthaler, tabuların kaldırılmasını övüyor: “Son bebeğimi iki yıl önce doğurdum ve doğumdan sonra da pek hoş ve keyifli olmayan anların olduğu gerçeğinden bahsedebiliyor olmanız çok güzel.” Dagmar Wöhrl kendi doğumlarını hatırlıyor: “Daha önce insanlar bu konudan bahsetmiyorlardı. Bu bir tabu konusuydu. Bir dönemden bahsetmiyordunuz.”

Ensthaler şöyle devam ediyor: “Bizler süper kadınız çünkü içimizde çocuk yaratabilir ve doğurabiliriz. Bu yüzden büyülü varlıklarız ve bir plasentamız var ve bu kötü bir şey değil, çünkü o aynı zamanda büyülü bir organ.” Kuruculara teşekkür ediyor: “Biz bu şeyleri yapabilmemiz ve ayrıca Bu yan etkiler var mı? Ürün ikna edici ama maalesef aslanlar hijyen sektöründeki rekabetten çekiniyor.

“Mega trendden para kazanmak istiyorsunuz ama kendi başınıza hiçbir şey yapamıyorsunuz”

Zanaatkarların oğulları Simon ve Robin Biener, boyamadan önce duvarı veya tavanı bölümlere ayıran bir işaretleme kalemi olan DECKENBLITZ ile daha şanslı oldular. Carsten Maschmeyer şöyle düşünüyor: “Adil değerlendirme, yeni fikir, arsız konuşma, ama ben sana uymuyorum.” Şirketin yüzde 30 hissesi için 50 bin euro yatırım yapan Ralf Dümmel çok daha iyi uyuyor. Matthias ve Jessica Bruckhoff da gösteriden TADA ramenleri ile başarılılar: “Bunlar, restoran kalitesinde herkesin Japonya’dan bir parça eve getirebileceği hazır ramen çorbaları.” Nils Glagau, yaklaşık yüzde 25 hisseye sahip 120.000 Euro’luk çorba anlaşmasını kaptı.

İlk müşterinizim ama ne yazık ki bugün hala dışarıdayım.
Janna Ensthaler

Circleback ile Kimani Michalke ve Brett Dickey, plastik şampuan, duş jeli ve kozmetik şişeleri için bir depozito sistemi getirmek istiyor. Judith Williams ve Janna Ensthaler aynı fikirde: “Tam ihtiyacımız olan şey bu! Bu en büyük çevre sorunlarından biri, plastik. Bunu kesinlikle çözmeliyiz.” Ancak proje şu ana kadar herhangi bir satış getirmedi ve şirket hisselerinin yüzde 8’i için 600.000 Euro’luk değer biçilmesi yatırımcıların hiçbirine anlaşılır gelmiyor.

Hatta biri çok net. Carsten Maschmeyer, “Siz benim için biraz tehlikelisiniz. Değerli bir şey kazanmaya yardım etmek istiyorsunuz,” diye patlıyor, “Mega trendden para kazanmak istiyorsunuz ama kendi başınıza hiçbir şey yapamıyorsunuz.” sürdürülebilir paketlemeye daha bağlı, kimse yatırım yapmak istemiyor.Yeni “dişi aslan”, kurucuları meslektaşı Maschmeyer’den çok daha iyi övüyor: “Ben senin ilk müşterinim, ama ne yazık ki bugün hala yokum.”

Haberler/Tele gösterisi