Bugün saat 20.15'te TV'de ne var? 10 Şubat 2024 Cumartesi TV programı

Leila

Global Mod
Global Mod
Primetime şovları

Bu gece TV'de ne var?Televizyonun prime time'ı 20.15'te

© Kaynak: resim ittifakı / dpa


Makaleyi dinle • 2 dakika


ZDF, Pro Sieben, RTL ve Co.'nun bugünkü programında öne çıkanlar neler? Saat 20.15'te ücretsiz TV'deki programlara genel bakışDenise OrleansUzun metrajlı filmler, diziler, belgeseller veya bilgi yarışmaları olsun, televizyon izleyicilerine her gün renkli bir karışım sunulmaktadır. Kanalların en önemli anlarını sunduğu akşam 20:15'te, özellikle de kanalı izlemeye değer. Bugün ARD, ZDF, Pro Sieben, RTL and Co.'da neler var? Günlük genel bakışı burada bulabilirsiniz.

Bugünkü TV programı: Bu program 10 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 20:15'te yayınlanacaktır.


Özel ve kamu TV kanallarının bu akşam saat 20.15'te prime time'da yayınladıkları program şöyle:

prime time nedir?


Primetime, klasik televizyondaki prime time'ı ifade eder. Bu, görüntüleme rakamlarının özellikle yüksek olduğu zamandır. Primetime bu nedenle yayıncılar ve reklamverenler için en önemli dönemdir. Almanya'da, saat 20.15'te başlayan programlar prime time'ın öne çıkanları olarak değerlendirilse de medya bilimciler bu terimi gece 23.00'e kadar olan tüm akşam programı için de kullanıyor.

Almanya'da prime time – neden 20:15?


Almanya'da saat 20.15'in prime time olarak kabul edilmesinin başka bir nedeni daha var. Bunun nedeni, neredeyse 70 yıl önce ilk yayınından bu yana saat 20.00'den 20.15'e kadar kesintisiz olarak yayın yapan “Tagesschau”dur. Artık pek çok izleyici, programların yalnızca 20.15'te başlayacağını düşünüyor. eğer “Tagesschau”nun seyircisi değillerse.

Radyoda prime time


Radyonun prime time'ı “sürüş zamanı” olarak bilinir ve sabah 6 ile sabah 9 ve akşam 4 ile akşam 6 arasındadır. Bu zamanlarda, işe ya da eve giden yolcular özellikle hedef alınır – geleneksel olarak arabalarında, dolayısıyla adı. Ancak sözde gündüz saatlerinde dinleyicilerin yalnızca daha küçük bir kısmına ulaşılıyor.