“Ciddiye alınmak her zaman kolay değildir”

Leila

Global Mod
Global Mod
Bir sanatçı kendi şarkısını farklı bir türde yorumlamak zorunda kaldığında ne olur? ZDF şovu “Music Impossible – My Song. Sesiniz sonuna kadar – ve oldukça büyük bir başarı ile: Tom Neuwirth namı diğer Conchita Wurst tarafından yönetilen gösterinin ilk sezonu Grimme ödülüne bile aday gösterildi.

Pop şarkıcısı Mickie Krause ve Tom Gaebel’in yer aldığı ikinci mini sezon geçen hafta çok farklı iki sanatçıyla başladı. İkinci bölümde Sarah Engels ve Jennifer Weist birbirleriyle tanıştı. Engels bu arada sınırlarına ulaşırken, Weist cinsiyetçiliğe ve şovenizme karşı net bir açıklama yaptı.

“Şaşırmalarına gerek yok, kendilerini cinselleştiriyorlar”

Jennifer Weist en iyi rock grubu Jennifer Rostock’un şarkıcısı olarak bilinir, ancak aynı zamanda Yaenniver adı altında solo performans sergiler. Bölümün başında “Müziğimi tarif etmem gerekirse feminist, yüksek sesli, düşünceli derdim” dedi. O sırada hangi türle karşılaşacağını bilmese de, çoktan bir şarkıya karar vermişti: “Hengstin” – müzik endüstrisinde ve genel olarak cinsiyetçiliğe karşı bir parça.

Daha önce ona bu konuda tecrübesi olup olmadığını sorsaydın, hayır derdi. Weist şov sunucusu Conchita, “festivallerde sahnenin yanında durup şaşırmaya gerek yok, kendilerini cinselleştiriyorlar” diyen müzisyen meslektaşları hakkında “Bugün her şeyi görüyorum” dedi.

Bir rock tube olarak Sarah Engels: “Yapamam!”

İkisi bir sinemada buluştu – doğrudan Schlager’a yazan Weist için bir ipucu. Rakibinin Sarah Engels olduğunu öğrendiğinde “Benden daha genç bir kadın olacağını hiç düşünmemiştim” dedi. Şarkı seçimine sadık kaldı. “Çünkü burada şarkının kesinlikle sahip olduğu bir mesaja ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Ve bunun gibi bir tür bununla iyi iş görebilir…”

Çok gençtim ve hala bir kadınım. Ciddiye alınmak her zaman kolay değildir.
Müzisyen Sarah Engels

2011 yılında Sarah Engels, “Deutschland sucht den Superstar” adlı yetenek yarışmasında ikinci oldu. 30 yaşındaki Conchita Wurst ile sohbet eden “Çok gençtim ve hala bir kadınım. Ciddiye alınmak her zaman kolay değil. Çoğu zaman, mücadele etmem gerektiği hissine kapıldım” dedi. ona Jennifer Weist’ten bir video mesajı getiren kişi. Weist klipte “Güçlü bir sese sahip olmalısın ve belki biraz rap yapmaya cesaret edebilirsin,” tavsiyesinde bulundu. Engels aniden oldukça endişeli göründü. “Sanırım önce gerçekten dinlemeliyim…”

Kısa bir süre sonra Engels, stüdyoda hızla sınırlarına ulaştı. “Bunu yapamam!” “Te Amo Mi Amor” şarkısını vokal kabininde bir gitar tahtasına dönüştürmeye çalışırken güldü. Yapımcısının tavsiyesi “Vücudunun her yerinde dövmeler varmış gibi hisset! O zaman farklı söylüyorsun.” çalışmak için “Sadece biraz bunaldım. yapamam Bisikleti geri geri sürmek gibi, işe yaramıyor” diyor. Ancak Conchita metni söylemesini önerdiğinde Engels yavaşça devreye girdi.

seyircide gözyaşı

Bu sırada Jennifer Weist, yolculuğun nereye gitmesi gerektiğini hemen anladı. Yapımcısına “Tamamen yeni bir şarkı yaratmalıyız” dedi. “Yaylılar, piyano ve vuruş yazılmalıdır. Bu hala çok iş var. İkisi de metni kısalttı. Conchita Wurst, stüdyoda Weist’i ziyaret ettiğinde coşkuyla, “Bu bir hit olacak,” diye haykırdı. “Acil bir duyuru derin bir mesaj haline geldi. Çok etkileyici. Çılgın sanatçı.”

Weist ve Engels nihayet Berlin’deki bir stüdyoda seyirci önünde buluştu. İkili şarkılarını ilk kez orijinal versiyonda seslendirdikten sonra sıra yeni versiyonlara geldi. Sarah Engels aslında siyah deri bir ceket ve koyu rujla bir rock’çı oldu. Şarkının içine yerleştirdiği rap kısmında bile çok ustalaştı. “Bir kez gerçekten sallanabilmek harika hissettirdi. Sadece biraz pis ve gürültülü,” dedi Engels daha sonra. Weist’ten övgüler geldi: “Bu megaydı. Daha önce neden bu kadar kafaya taktığını bile bilmiyorum. Sanki başka hiçbir şey yapmamış gibi.”

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Daha sonra Jennifer Weist beyaz bir takım elbise giydi ve “Hengstin”i pürüzsüz bir balada çevirdi ve “Cinsiyetimin zayıf olduğuna inanmıyorum / Vücudumun benim silahım olduğuna inanmıyorum / Buna inanmıyorum Weist, “Benim vücudum senin işin” vurgusunu daha da artırdı.

Seyirci Jennifer Weist için oy kullandı

Sarah Engels de gözle görülür şekilde etkilenmişti. “Her şeyden önce arkasındaki bu mesajla harikaydı.” Seyircinin sonunda alkışlarla Jennifer Weist’e oy vermesine şaşmamalı. Engels yine de mutluydu. “Kesinlikle yanımda götüreceğim şey, yeni bir şey denemeye cesaret edebilmen. Ve istediğin kişi, istediğin şey, istediğin gibi olabilmendir.”

Haberler/Tele gösterisi