Clueso, Oerding’in Ina Müller ile yaptığı düet hakkında her şeyi söylüyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Alli Neumann, “Sing meine Song” un yıl dönümü sezonu için ne kadar ferahlatıcı. Mübadele konserinin yedinci bölümünde – düetler programda yayınlanmadan önceki son bölümde – müzisyen ve oyuncu gecenin en güzel sözünü verdi: “Sanırım adet olacağım. ” dedi yine kanepede mendiller dağıtılırken. Bu sefer odak noktası Johannes Oerding’in müziğiydi ve bu dünyanın babalarına iki dokunaklı saygı duruşu ile yine gerçekten duygusal ve ağlamaklı olacaktı.

Johannes Oerding, “Sing meine Song” kozmosunda kıdemli bir kişidir: 2019’da ilk kez oradaydı ve bu yıl gösteriye üçüncü kez ev sahipliği yapacak. “’Şarkımı söyle’ beni bir sanatçı olarak değiştirdi. Burada duygularımı serbest bırakmayı, gözyaşlarımdan utanmamayı öğrendim” dedi. meslektaşlarının seçmiş olabileceği şarkılar.

Ina Müller ile düet yapıyor: “Aslında ayrılıktan bahsediyoruz”

Örneğin “yaşıyorsan”. Alli Neumann, parçayı hızla salıncağa dönüştürdü. “Bir çentik toplayıp şovmen olacağım ve hayatı Gatsby tarzı kutlayacağız, çünkü o tam olarak nasıl parti yapılacağını biliyordu,” diye düşündüm, dedi, sadece şarkı söylemekle kalmıyor, aynı zamanda coşku için hareketlerini de önemsiyordu. Nico Santos, “Bana daha sonra göstermelisin,” diye talep etti ve Neumann’a “performans yapmak için doğduğunu” onayladı.

Bu arada Clueso, Oerding’in bir zamanlar ortağı Ina Müller ile düet olarak kaydettiği “Artık kaybedecek sana sahip değilim” şarkısını seslendirdi. Sadece birkaç gün önce, “Sing My Song” kaydından çok sonra, iki müzisyen ve moda rotorunun on iki yıllık ilişkiden sonra ayrıldığı öğrenildi. Alman Basın Ajansı’na konuşan Oerding, “İkimizin de hayatında çok şey değişti ve bir süredir yollarımıza ayrılıyoruz.”

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Sürpriz: Vox şovu kadın vokal bölümüne gittiğinde, o akşam moderasyonu da devralan ve zekice ustalaşan Stefanie Kloß aniden ayağa kalktı. Oerding, hassas şarkı seçimi hakkında “Bu paradoksal bir konu,” yorumunu yaptı. “Aslında bir ayrılıktan bahsediyoruz.” Her şey aynı zamanda önümüzdeki hafta düet akşamının küçük bir ön tadıydı.

Nico Santos’un “Heimat” parçasını çalması duygulandırdı. Şarkı, 2019’da Oerding’i gözyaşlarına boğan Michael Patrick Kelly tarafından seslendirildi. “Vay canına, bunu bilmiyordum,” diye itiraf etti Santos. Ama 2000 nüfuslu Geldern-Kapellen köyü olan Oerding’in evini oldukça iyi biliyor. “Karım kuş uçuşu iki kilometre uzakta büyüdü. Straelen’deyken herkes Johannes’ten bahsediyor. Orada şapkası ve gitarıyla bir heykel olmasını bekliyorum.”

Karısının iki kuzeni, Oerding ile bir grupta bile çaldı. Santos İspanya’da büyüdü ve daha sonra Almanya’ya taşındı. “Bir değil iki evim var.” Bu yüzden ikinci kıtayı İspanyolca olarak yeniden yazdı. “Ev sahibi olarak, duygularınızı kontrol altında tutmak zorunda mısınız?” şaşkın bir Stefanie Kloß sordu. “İş tanımında yoktu.”

“Şarkı sözlerini yeniden yazma şeklin müthiş”

Montez, babası için aşk şarkısı “Ko”yu yeniden yazdığında duygusal kontrol gerçekten kayboldu. “Babamın hayatta bu kadar kolay yaşamadığını, çok şanssız olduğunu ama asla pes etmediğini şovumda söyledim. Devam etmek için bunu ondan aldım. Ona çok şey borçluyum ve sadece istiyorum.” Bunu ona bu şarkıyla geri vermek için” dedi. “Beni seviyorsun ko”dan Montez, önce Johannes Oerding ve Nico Santos, ardından Stefanie Kloß ve Alli Neumann ile “Asla ko gitmezsin” – ve aniden gözyaşları aktı – yaptı. Oerding, “Metni yeniden yazma şeklin müthiş,” dedi. “Baban hızlı ve kurnaz olacak. Sevinç için.”

Kloß daha sonra Oerding’in babasının katı olup olmadığını öğrenmek istedi. Dört kardeşle birlikte büyüyen Oerding, “Katıydı ama bir şekilde nefesi bir arada tutması gerekiyordu” dedi. “Ailede zaten eylem vardı. Aslında işleri batırdığımda yakalanmama konusunda oldukça iyiydim.” Yine de birinin onu bir kez ispiyonladığı bildirildi ve o sırada bir park bankına spreyle vuruyordu. Oerding, “Babam tamamen korktu” diyor. Tezgahı bir süngerle ovmak zorunda kaldı.

Daha fazla gözyaşı

Bu anekdot doğrultusunda Oerding, babası için “Bire Bir Sohbet” adlı bir şarkı da çaldı. İçinde Oerding, çocukluğunu, babasıyla olan ilişkisini yansıtıyor ve şunu kabul ediyor: “Bu satırları bir şarkının içinde yazıyorum / Çünkü bu bire bir konuşma bize göre değil.” Oerding’in babası şarkıya nasıl tepki verdi? Oerding, “Onunla oturup ona böyle bir şey çalamam, bu yüzden şarkıyı anneme gönderdim,” diye açıkladı Oerding. “Bunu duyduğunda, ikinci cümleden sonra gözyaşı döktü. Temelde hareket buydu.”

Oerding’in çalışma arkadaşları da performans sırasında biraz gözyaşı döktüler: Bu melankolik anı başta bahsettiği eğlenceli sözleriyle dağıtan Montez, Nico Santos ve Alli Neumann.

Oerding gecesi sonunda Stefanie Kloß’un seslendirdiği “Until Heaven Orders Us” ile sona erdi. Oerding, “Şarkı bu sezona uyuyor” dedi. “Çünkü böyle olacak. Hepimiz o kadar meşgul olacağız ki birbirimizi gözden kaçıracağız ama birinin bir şeye ihtiyacı olduğunda orada olmamız önemli.” Ve gecenin şarkısı için Protea Tabii ki Montez’e gitti.

Haberler/Tele gösterisi