“Çok az maske takıyorum”

Leila

Global Mod
Global Mod
“Maischberger” de Sağlık Bakanı

Karl Lauterbach: “Sadece çok az maske takıyorum”

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, ARD programı “Maischberger” hakkında.

© Kaynak: Ekran Görüntüsü/ARD

Corona, iki yıldan fazla bir süredir Alman talk şovlarının baskın konusuydu, ancak şimdi turlar çoğunlukla diğer tartışmalarla ilgili. Akşamki “Maischberger”de, Sağlık Bakanı Lauterbach’ın yeniden salgın hakkında konuşmasına ve maskenin neredeyse özlemle yasını tutmasına izin verildi.

Sebastian Heinz

Ülke çapında neredeyse tüm korona önlemlerinin sona ermesinin ardından Sağlık Bakanlığı’nda da maske zorunluluğu düştü. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD) Çarşamba akşamı yaptığı açıklamada, “İç kurallarımız gereği artık maskenin çok özel koşullar altında takılmasına gerek olmadığı gerçeğine geçtik. Ben de bu normalliği yaşamak zorundayım” dedi. ARD talk show “Maischberger”. Kendisi “çok az maske takıyor. Bu benim için artık onun bir parçası değil.”

Onun bakış açısına göre, salgın henüz bitmedi. “Hala enfekte olan, ciddi şekilde hastalanan insanlar var ve halihazırda Uzun Kovid’i olan veya almakta olan insanlar var.” Ancak Almanya endemik bir durumda: “Önlemleri sonsuza kadar sürdüremeyiz, normale dönebiliriz. Yine de dikkatli olmalısınız.

Lauterbach, salgın sırasında okulların kapanmasıyla ilgili hataları bir kez daha kabul etti – geriye dönüp bakıldığında, bu hatalar çok uzundu. Sağlık Bakanı, bunun yerine siyasetçilerin diğer alanlarda, örneğin şirketlerde, sanayide önlemleri daha sıkı ele almaları gerektiğini söyledi. Bu okullarda kapsam yaratacaktı. Ancak o dönemde alınan önlemlerin çoğunun yanlış olduğu izlenimini vermemeliyiz” dedi.

Lauterbach: Bir sonraki pandemi için “Pek çok yönden çok daha iyi hazırlandım”

Welt haber kanalının genel yayın yönetmeni Jan Philipp Burgard, programda Lauterbach ve Alman Corona politikasını sert bir şekilde eleştirdi: “Gençliğe karşı günah işlendi. Birçok çocuk çok uzun süredir okula gitmiyor” dedi.

Kristina Dunz da Sağlık Bakanı için eleştirel sözler buldu ama tam tersi bir bakış açısıyla. Lauterbach’ta, yapılan tüm hatalara yapılan vurgu onu rahatsız ediyordu. Pandemi sürecinde halk büyük bir özveri gösterdi, herkes vazgeçerdi. “Bu inanılmaz çabayı çok daha fazla övüyorum. Almanya yazı işleri ağının (Haberler) Berlin ofisi başkan yardımcısı, “Neler olduğunu bilmediğimiz bir dönemde yan yana durduğumuzu çok daha fazla vurgulardım” dedi. Lauterbach’ın katıldığı açıklamalar: Halka teşekkür etti Almanya’da Corona kurallarına uyduğu için ve halkın minnettar olması gereken “büyük bir başarıdan” bahsetti.

Maischberger ile yaptığı bir röportajda Lauterbach, Almanya’nın bir sonraki salgın için “birçok açıdan çok daha iyi hazırlandığına” ikna olmuştu. “Örneğin artık atık sularda, akciğer muayenehanelerinde, hastanelerde virüsleri çok sistematik bir şekilde aradığımız bir sistemimiz var.” Almanya da kısa sürede aşı geliştirebiliyor ve koruyucu malzeme depoladı.

“Tipik yeşil yasağı fetişizmi”

“Maischberger”deki gazeteci grubu da, özellikle trafik ışığı koalisyonu açısından ileriye baktı. Misafirler kırmızı-yeşil-sarı ittifakında işlerin iyi gitmediği konusunda hemfikirdi. Welt-TV baş editörü Burgard, örneğin çocuklarda sağlıksız yiyecekler için planlanan reklam kısıtlamaları (“tipik olarak yeşil yasağı fetişizmi”) durumunda, Yeşillerin tek taraflılığını eleştirirken, yazar ve gazeteci Amelie Fried, FDP’nin müşteri kitlesine karar verdi. politika. “Kendilerini rahat bırakıyorlar ve her şeyi eleştiriyorlar. Bir ortak her zaman böyle vurduğunda bunun işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum.

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

FDP Dunz “büyük bir sorun” tasdik etti – son eyalet seçimlerinde büyük yenilgiler almışlardı. Ancak Haberler muhabiri, trafik ışığı koalisyonunun erken sona ereceğine inanmıyor: “Bu koalisyonun kendini toparlaması ve istikrarlı kalması iyi olurdu – ve öyle olacak” diyor Dunz.

Hollywood yıldızı Cate Blanchett da “Maischberger”e konuk oldu. 53 yaşındaki film endüstrisinin bazı alanlarında erkeklerin devam eden hakimiyetinden yakınıyordu. “Tár” filminde yer aldığı aktris, “Hala böyle: Bir film setine geldiğimde, kamera arkasında, sette marangoz olarak, teknolojide çalışan yeterince kadın yok,” dedi. Oscar adayı, Perşembe günü başlıyor.