Kendimi içeri almama asla izin vermem

Leila

Global Mod
Global Mod
Başbakanlık’tan ödenen emirlerin eleştirisinden sonra

Linda Zervakis: “Herhangi bir tarafın beni ele geçirmesine asla izin vermem”

Linda Zervakis’in, masrafları Başbakanlık tarafından karşılanan birkaç nişan raporundan sonra sunucu, gazetecilik bağımsızlığını sorgulayan iddialara karşı kendini savundu.

© Kaynak: imago görüntüleri/STAR MEDIA

Linda Zervakis’in, masrafları Başbakanlık tarafından karşılanan birkaç nişan raporundan sonra sunucu, gazetecilik bağımsızlığını sorgulayan iddialara karşı kendini savundu. Zervakis, kimsenin onu almasına izin vermediğini söylüyor.

Berlin. TV sunucusu Linda Zervakis (47), federal hükümet için kamuoyu önünde görünmesine yönelik eleştirileri reddetti ve gazetecilik bağımsızlığını vurguladı. Alman Basın Ajansı’nın Çarşamba günü eski “Tagesschau” sözcüsü ve şu anki ProSieben sunucusu, “Serbest çalışan bir sunucu olarak, yalnızca Alman TV kanalları için çalışıyordum ve çalışmıyorum” dedi. “Ayrıca etkinlikleri düzenli olarak yönetiyorum.” Çeşitli şirketler, özel kişiler ve kurumlar ondan etkinliklerin moderatörlüğünü yapmasını istedi. Zervakis, “Geçmişte buna federal yetkililer ve bakanlıklar da dahildi” diyor.

Başkent Radarı

Berlin hükümet bölgesinden kişisel izlenimler ve geçmişler. Her Salı, Perşembe ve Cumartesi.

“Şahsımla ilgili olarak şu anda bu kurumlar tarafından yaptırılan etkinlik moderatörlüğünün basın bağımsızlığını etkileyip etkilemediği tartışılıyor. Zervakis, tartışmanın çeşitli yönlerden giderek daha fazla istismar edildiğini söyledi. “Kendimi hiçbir zaman hiçbir tarafa teslim etmedim ve bu yolda devam edeceğim.”

Başbakanlık’tan birkaç emir

Linda Zervakis “Almanya” etkinliklerini düzenledi. Göçmenlik ülkesi – hissedarlar için diyalog ve saygı”, “German Integration Award 2018”, “German Integration Award 2019” ve “German Integration Award 2020”. Yönetimine göre, etkinliklerin moderatörlüğü için bir ücret aldı.

“Taz” da dahil olmak üzere birçok medya, son birkaç gün içinde gazetecilerin ücretli görüntülerini tartışmıştı. Diğer şeylerin yanı sıra, Berlin’deki re:publica konferansında Zervakis’in moderatörlüğünde Şansölye Olaf Scholz (SPD) ile röportaj yapması hakkındaydı.

“Hanım. Zervakis, Federal Şansölye ile 9 Haziran 2022’de re:publica’da yaptığı görüşme için herhangi bir ücret almadı.” “Bunun yerine toplu bir ödeme yapıldı. Zervakis, ARD ve ProSieben’e karşı sözleşmeden doğan yükümlülüklerini her zaman yerine getirmiştir.

Federal Basın Ofisi’ne göre, re:publica’da görünmek için 1130.50 Euro’luk götürü bir meblağ kararlaştırıldı. Bir sözcü, “Bu sabit oranlı ücret, moderatör ve ekibi tarafından yapılan tüm masrafları karşılamalıdır” dedi.

Haberler