LVZ muhabiri Rietzschel yılın gazetecilerinden biri

Leila

Global Mod
Global Mod
Orta Boy Şarjör

LVZ muhabiri Antonie Rietzschel “2023 Yılının Gazetecileri” arasında yer alıyor


LVZ muhabiri Antonie Rietzschel, Medium Magazine tarafından düzenlenen “2023 Yılın Gazetecileri” ödül töreninde onurlandırıldı. Finanse edilmeyen ödül, olağanüstü gazetecilik başarılarını ödüllendirmek için her yıl verilmektedir.
Berlin. Almanya'da gazeteciliğe yönelik bağımsız bir endüstri dergisi olan “Medium Magazine”, Pazartesi akşamı Berlin'deki Oderberger Otel'de çeşitli kategorilerde “2023 Yılın Gazetecileri” ödüllerini sundu. LVZ muhabiri Antonie Rietzschel, “Bölgesel Röportaj” kategorisinde Yılın Gazetecisi ödülünü aldı.


Devamını oku sonra Reklamcılık


Devamını oku sonra Reklamcılık

Aşırı sağ ve sol kanat sahnesinde derin uzman


Rietzschel, aşırılık, demokrasi ve göç gibi konulardaki gazetecilik çalışmaları nedeniyle bu kategoride üçüncülük ödülünü aldı. Övgü sahibi ve medya muhabiri Anne Haeming, “Antonie Rietzschel'in çalışmalarına bakan veya onu podcast'lerde ve talk showlarda dinleyen herkes, onun çalışmalarının çeşitliliği ve ayrıntılarının derinliğinden etkilenebilir” dedi. “Her zaman habercilik alanının heterojenliğini tasvir etme dürtüsüne sahip. Kendisi uzun zamandır Almanya'nın her yerinde aşırı sağ ve sol kanat sahnesinde derin bir uzman olarak tanınıyor.”

Soruşturma ve raporlama ekibinde yer alan bir muhabir olarak, yalnızca ülkenin aşırılık yanlısı taraflarını gözlemlemekle kalmıyor, aynı zamanda nadiren lobisi olan insanlarla da çok yakınlaşıyor. Jüri, “Olağanüstü bir tarz ve empatiyle, kendini beğendirmeden” dedi.


Devamını oku sonra Reklamcılık


Devamını oku sonra Reklamcılık


“Bölgesel Röportaj” kategorisinde Yılın Gazetecisi ödülü, kendi ülkesinde AfD üzerine yaptığı gazetecilik çalışmaları nedeniyle Thuringia'dan Martin Debes'e (Funke Medya Grubu) verildi.

ayrıca oku

LVZ baş editörü Hannah Suppa da onurlandırıldı


LVZ baş editörü Hannah Suppa, “LVZ olarak bu önemli ödülden çok memnunuz” dedi. “Antonie Rietzschel bu ödülü fazlasıyla hak etti. Leipzig ve Doğu Almanya'daki raporları ve makaleleri yaratıcılıkları, üst düzey özenleri ve derin gazetecilik alakalarıyla öne çıkıyor. Onu ekibimizde görmekten büyük gurur duyuyoruz.”


Devamını oku sonra Reklamcılık


Devamını oku sonra Reklamcılık


Suppa aynı akşam “Gazeteciler 2023” seçiminde de ödül sahibi olarak gösterildi. “Bölge Genel Yayın Yönetmeni” kategorisinde ikinci oldu. Üçüncülük de bir Leipzig sakininin oldu: MDR baş editörü Julia Krittian (Kasım ayında program direktörü olarak Hessischer Rundfunk'a geçecek), özellikle istasyonun dönüştürülmesindeki çalışmalarından dolayı onurlandırıldı.