Mälzer rakibi “zorbalığa uğrayacak havada değil”

Leila

Global Mod
Global Mod
René Frank dikiş yerlerinden patlıyor

“Mutfak İmkansız” ile Skandal: Mälzer rakibinin “zorbalık yapacak havasında değil”

René Frank (solda) Tim Mälzer’e karşı – bu, “Kitchen Impossible”da içgüdüsel duygulara karşı bir düello tarifi olurdu.

© Kaynak: RTL / Hendrik Lüders

Geçen hafta Tim Mälzer, Stemberg’leri kemirdi. Bu sefer tatlı uzmanı René Frank’in boğazıydı. Kitchen Impossible’ın sunucusu İtalya’da duygulanırken rakibi önce küsmüş sonra küsmüştü. Görünüşe göre gösteri konseptini tam olarak anlamadı.

“Kitchen Impossible” konsepti hızlı bir şekilde açıklanıyor – bunun tek nedeni şovun Vox’ta sekizinci sezonunda olması değil. En iyi iki şef seyahat eder ve herhangi bir tarif bilmeden yerel yemekleri olabildiğince mükemmel bir şekilde pişirmek zorundadır. Tim Mälzer’in sözleriyle: “Benim için şimdiye kadar gördüğüm en güzel formatlardan biri.” Bu şekilde bırakabilirsin.

Bu sefer meydan okuyan René Frank. Bir tatlı restoranı işletiyor. Yani onunla sadece tatlılar var. Bunun için 2016’da Michelin Rehberi tarafından bir yıldızla ve hatta 2020’de iki yıldızla ödüllendirildi. Aşçı olmayı öğrenmiş olabilir, ancak on yılı aşkın bir süredir pastane tatlı cazibelerle ilgili. Burası tam olarak Tim’in saldırmak istediği yer. Chichi yok ama doyurucu ev yemekleri Berlinlileri sınırlarını zorlamalı. Bu nedenle Tim, René’yi Belçika ve Portekiz’e gönderir. Mutfak becerilerini İtalya ve İspanya’da kendisi kanıtlamak zorundadır. Slogan şudur: şefe karşı fırıncı. Bağırsak duygularına karşı reçete.

“Mutfak İmkansız”: yıldız pastacı sütlaç yüzünden başarısız oluyor

“Yavaş yavaş birinci sınıf mutfaklarımız tükeniyor. Bu yüzden şimdi René Frank’e başvurmak zorundayım,” diye başlar Mälzer kehanette bulunarak alay eder. René, Almanya sınırına yakın Verviers’e doğru yola çıkar. En iyi şef tatlıları gerçekten iyi biliyor ama aynı zamanda basit ev yemekleri de yapabiliyor mu?

René ne pahasına olursa olsun yemeği daha ince ve daha iyi yapmaya çalışır. Pirinci sütte pişirmek yerine, su banyosunda chichi çeşidini deniyor. Sonuç, kremalı bir sütlaçtan çok bir çorbadır. Bir elekten geçirilmiş ve yapay olarak kalınlaştırılmış, yine de pasta yapmayı başarıyor. Sadece renk yanlış.

Daha fazla uzatmadan René, Bunsen brülörünü alıyor ve solgun kapağı kızartıyor. Bir geçici çözüm. Pastacı kontrolünü kaybeder. “En son ne zaman sütlaç yaptığımı bilmiyorum,” diye homurdandı, sonuçtan hayal kırıklığına uğramıştı. Pirinçli tart yorumu da jüri tarafından oldukça zayıf bir 5,2 puanla cezalandırıldı.

Tim Mälzer mutfak köklerine geri dönüyor ve “aslında sadece korkuyor”

İtalya. Tim için ilk tur, öğretmeni ve üvey babası Gennaro Contaldo’nun doğum yeri olan Amalfi Sahili’ndeki Minori’ye gidiyor. Bu onun için son derece duygusal bir şey. Gennaro’nun mutfağında Jamie Oliver ile birlikte İtalyan mutfağına olan sevgisiyle tanıştı. Tabii bu da baskıyı artırıyor. Mälzer alışılmadık bir özeleştiri ile “Şu anda kendimi bu göreve hazır hissetmiyorum. Gerçekten sıçıyorum,” diye itiraf ediyor.

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Kötü bir performansla Gennaro’yu hayal kırıklığına uğratmaktan endişe ediyor: “Aslında sadece korkuyorum.” Ancak Tim’in bir avantajı da var: Gennaro sayesinde İtalyan mutfağını yapabiliyor. Mälzer’in kitap hissine güvenebilirsiniz. Biri doyurucu güveç, diğeri çikolatalı tatlı olarak iki parça patlıcan, gerginliğe ve kendinden şüphe duymasına rağmen Hamburger’e 5,9 puan getiriyor.

Canı sıkılan meydan okuyucu kamp yapmak yerine otele gider

İkinci bir görev olarak, Tim özellikle iğrenç bir şey buldu: Francesinha, sosis, jambon, peynir ve sahanda yumurta içeren Portekiz tostu Hawaii gibi bir şey. René şimdi gerçekten kızgın. Önce sütlaç ve şimdi de bu: Berlin’in yıldızlı restoran işletmecisi için bir hakaret: “Ben sustum, gerçekten suskundum.” Tim daha sonra ona geceyi Porto’daki otelde geçirmeyeceği mesajını içeren bir kamp sırt çantası gönderdiğinde, René memnun: “Burada zorbalığa uğramak istemiyorum.” Frank ek meydan okumayı reddeder ve konforlu otele gider. küstah

René iyi uyudu. Şimdi sandviçler doldu. Ancak malzemeler asil damak için yeterince ince değil. Hem kalıplanmış jambondan hem de sözde ucuz peynirden şikayet ediyor. Ayrıca sosta iyileştirme için yer görüyor. Açıkçası: René Frank bunu daha iyi yapabilir. Ne yazık ki, tarif geliştirme “Mutfak İmkansız” daki görev değildir. Jüri ayrıca oraya seyahat eden şefi de cezalandırır. Sonunda, Frank’in Francesinha yorumu ona yalnızca ortalama 5,4 puan kazandırdı.

Tim’in ikinci görevi de benzer şekilde kaba. Mälzer, dünyanın en iyi restoranları sıralamasında 4. sırada yer alan San Sebastian yakınlarındaki Mugaritz’e gitmek zorunda. Pulpo üç şekilde pişirilir: kızarmış dokunaçlar, yumuşak kısımlardan yapılan bir köpük ve saflaştırılmış kalamardan yapılan yapısızlaştırılmış bir mat.

Frank, “Tim sadece yapıyı ve düzeni öğrenecek” diye dalga geçiyor. Bağırsak adam Mälzer belli ki havasında değil. Mälzer burada çok kesin ve sistematik olmak zorunda. Ancak Mälzer, meydan okumayla yürekten ve kafadan mücadele etmeseydi, Mälzer olmazdı. Frank’in tam tersine Tim, orijinaline olabildiğince yaklaşmaya çalışır. Bu, köpük dışında da çalışır. Mälzer sertçe açamıyor. Mälzer hüsrana uğradı: “Deliriyorum hey, bu mümkün değil!” Sonuç daha çok köpüklü bir çorba ama tadı güzel. Tim köpüklü çorbaya rağmen Mugaritz’de 5.8 puan alıyor.

Mälzer zafer kazandı – rakipler önce hakarete uğradı, sonra küstah ve sonunda dikkatsiz

Final puanı: Mälzer için 11,7 ila 10,6 puan. Görünüşe göre René’ye basit yemeklerle meydan okuma planı mükemmel bir şekilde işe yaradı. Berlinli önce gücendi, sonra küstahlaştı ve sonunda dikkatsizleşti. Yemek pişirmenin büyüsü genellikle basit şeylerde gizlidir. Ve yemeğin ahlaki: Bir kişinin iki yıldızlı bir tatlı yapabilmesi, iyi bir Hawaii tostu yapabileceği anlamına gelmez.

Tim Mälzer iki bölümde iki galibiyet sundu. Gelecek hafta yeni bir meydan okuma var. Yıldız şef Thomas Bühner’li yeni “Kitchen Impossible” sezonunun üçüncü bölümü önümüzdeki Pazar 20:15’te Vox’ta yayınlanacak.

Haberler/Tele gösterisi