Profesyonel dansçı Christian Polanc, Lina Larissa Strahl'ın gidişinden dehşete düştü

Leila

Global Mod
Global Mod
RTL Cuma akşamı “La Dolce Vita”yı kutladı. 17. sezonun dördüncüsü “Haydi Dans Edelim” gösterisinde öne çıkan adaylar Italo Gecesi'nde kendilerini kanıtlamak zorunda kaldı. Dans eden çiftler İtalyan şarkılarıyla dans pistinde dolaştı. Bu sene seyirci olarak orada bulunan profesyonel dansçı Christian Polanc da çok beğendi. Almanya editör ağına (Haberler) “Sloganın çok havalı olduğunu düşündüm” diyor. Ayrıca müziği de seviyordu. Ancak zorluğuna değinerek, “Her şarkıda dans etmek istemezdim” diye ekliyor.

Polanc'a göre dar alanda her hafta dansa göre bir şeylerin değişebileceği bir kez daha ortaya çıktı. Lina Larissa Strahl (26) ve Zsolt Sándor Cseke'nin oyundan ayrılması kendisi için tam bir sürpriz oldu. 45 yaşındaki oyuncu, “Gösterinin mutlak heyecanı bu, bunu asla düşünmezdim” diye vurguladı. “Lina ve Zsolt benim için olağanüstü olmasa da nispeten iyi olan bir cha-cha-cha ile elendi. İkisi için de çok üzgünüm.”

Profesyonel dansçı Christian Polanc, “Let's Dance” ailesinin daimi üyesi ama bu yıl seyirci olarak orada bulunuyor ve her gösteriden sonra Haberler'ye neyi sevip neyi sevmediğini anlatıyor.

Profesyonel dansçı Christian Polanc, “Let's Dance” ailesinin daimi üyesi ama bu yıl seyirci olarak orada bulunuyor ve her gösteriden sonra Haberler'ye neyi sevip neyi sevmediğini anlatıyor.

Kaynak: resim ittifakı / Geisler-Fotopress

Oyuncunun ve deneyimli dans partnerinin ayrılışı pek çok izleyici için sürpriz olmuş olabilir. 16 jüri puanı ve gösteri sonundaki “Dans Savaşı”ndan alınan puanların ardından (ünlüler iki grup halinde birbirleriyle yarıştı, kazananlar on puan aldı, kaybedenler ise jüri puanına sekiz puan ekledi), Strahl ve Cseke son sıradan dördüncü sırada yer aldı. Seyirci oylamasının ardından arkalarındaki üç dans çifti sıralamada onları geçti.

Dansı için ona altı puan verecek olan Polanc, “Bu, Lina gibi fenomenlerin, her ne kadar çok sevimli olsa da, sosyal medyadaki popülaritesini 'Hadi Dans Edelim'e taşıyamayacaklarını bir kez daha gösteriyor” diye yorumluyor. “Joachim Llambi'den aldığım dört puanı biraz sert buldum.”

Polanc: Bu dans çiftleri “potansiyellerinin altında” kaldı.

Polanc dans eden üç çiftten çok daha fazlasını beklerdi. Biyon Kattilathu (39) ve Marta AHaberlert (12 jüri puanı), Mark Keller (58) ve Kathrin Menzinger (10 jüri puanı) ile bu sefer Tony Bauer (28) ve Anastasia Stan (14 jüri puanı) “potansiyellerinin altında kaldı” . Üçü için de bu “onların dansı değildi”.

Yayın Ekibi

Netflix and Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yenileniyor.

Detlef “D!” “Sahte vurgulama” ile Soost

Contemporary'de Detlef “D!” Soost (53) ve Ekaterina Leonova, Polanc sonuçta bir şeye dönüşmeyen “sahte bir vurgudan” bahsediyor. “Özellikle dans sırasında kendini biraz daha özgürce ifade edebildiği için beklentilerim yüksekti. Dürüst olmak gerekirse: Başladığında çok kısa bir süre için on puanlık hisler yaşadım” dedi profesyonel. Ancak dans ne kadar uzun sürdüyse, o kadar düzleşti. “İlk yarı gerçekten iyiydi ama iş kaldırma figürlerine gelince dans ne yazık ki biraz dağıldı.” Ancak figürleri kaldırırken dans ediyormuş gibi görünmek bir profesyonel için bile zordur. Polanc, “Yine de iyi iş çıkardı ve ona yedi puan verirdim” diyor. Jüri toplam 21 puan verdi.

Detlef Soost ve Ekaterina Leonova Contemporary'de kaldırma figürü yapıyorlar.

Kaynak: IMAGO/Gelecekteki Resim

Stefano Zarrella yine “al dente”

Polanc Stefano Zarrella (33) ve Mariia Maksina (23 jüri puanı) Charleston'larını gerçekten beğendiler. “Stefano yeniden al dente oldu. Dans ona gerçekten çok yakıştı ve bunu da çok iyi başardı” diye vurguladı. Ancak iki çift daha da güçlüydü.

Polanc, Jana Wosnitza'nın Charleston'unu (30) ve Vadim Garbuzv'u (23 jüri puanı) Zarrella ve Maksina'dan biraz daha fazla beğendi. “Bu gerçekten Jana'nın dansıydı. Çok rahat görünüyordu ve baştan sona güzel bir ifadeye sahipti. Her şeyden önce, sadece 'devam etmek'le kalmayıp, farklı enerjiler gösterdi,” diye açıklıyor ve gecenin sekiz puanını ve ikinciliğini ödüllendirirdi.

Polanc: Gabriel Kelly'den “Harika Cha-Cha-Cha”

Ancak Polanc en çok Gabriel Kelly (22) ve Malika Dzumaev'in görünüşünü beğendi. “On puan gibi kokuyordu ama yeterli değildi” dedi ve “sıcak bir ça-ça-ça”dan söz etti. Pek çok ünlünün hâlâ ayaklarının kullanımı ve konumuyla ilgili sorunları var ama Kelly'nin soyunda bu sorun yok. “Gabriel gerçekten harika bir iş çıkardı, harika bir atmosfer yarattı ve harika ça-ça-ça eylemleri sergiledi.” Jüri ona 30 üzerinden 26 puan verdi.

Gabriel Kelly ve Malika Dzumaev cha-cha-cha'larını yapıyor.

Kaynak: Thomas Banneyer/dpa

Polanc'ın şikayet ettiği tek şey Kelly'nin omuzları ve duruşu. “Tüm vücudunun biraz daha iyi hareket etmesini engelleyen çok sıkı omuzları var. Ve ağırlığı hala çok düşük” diye açıklıyor profesyonel dansçı. Ancak Kelly bunu antrenmanlarda geliştirebilirdi. Polanc için 22 yaşındaki oyuncu, Italo Gecesi'nin ardından favoriler arasına girdi.

Christian Polanc 15 yıl boyunca “Haydi Dans Edelim” programındaydı

Polanc neden bahsettiğini biliyor. Sonuçta “Let's Dance” programında 15 yıl boyunca çeşitli ünlülerle birlikte sahnede dans eğitmenliği yaptı. Her ne kadar bu yıl RTL dans pistinde görülemese de, kendi podcast'i “Haydi Dans Hakkında Konuşalım”da 17. sezon şovlarında neler olup bittiğini yorumluyor.