RTL “Restoran Kurtarıcısı” Tim Raue, ev sahibinden neredeyse ümidini kesiyor

Leila

Global Mod
Global Mod
En iyi şeften yeni gösteri

“Burada hoş karşılanmıyoruz”: RTL “restoran kurtarıcısı” Tim Raue ev sahibinden neredeyse ümidini kesiyor

Swabian Jura’da Çaresizlik: Tim Raue, RTL’nin “Restoran Kurtarıcısı” olarak ilk görevinde.

© Kaynak: RTL+

RTL’nin yeni “Restoran Kurtarıcısı” Tim Raue ve eşi Katharina, çıkışlarında “Burada pencerelerden dehşeti zaten görebilirsiniz,” diye içini çekti. Üstelik kulüp restoranının müdürünün de yerel futbol kulübüyle hesaplaşması gereken bir hesabı vardır.

“Dünyanın kıçında değil, biraz geride gibi”: Berlin’in en iyi şefi Tim Raue, RTL’nin yeni “Restoran Kurtarıcısı” olarak ilk görevinin amacını bu şekilde buluyor. O ve bir pazarlama ve iç tasarım uzmanı olan eşi Katharina, Swabian Jura’da yoğun sis bulutları arasında savaşıp nihayet Reutlingen semtinde hiçliğin ortasındaki “Stadiongaststätte Hülben”in önünde durduklarında, şehrin sakinleri metropol fikrini değiştiriyor: “Buradaki dehşeti pencerelerden zaten görebilirsiniz” diyor Katharina, ilk izlenimini anlatıyor: “Bu korkunç.”

Ekonomi aslında Alman spor restoranının prototipidir. Bu durumda “stadyum”, en az 650 üyesi bulunan onurlu futbol kulübü SV Hülben’in spor sahasını ifade eder. Bunlar aslında ekli restoranın omurgasını oluşturmalıdır. Bunun yerine, sporcular artık ev sahibi Edwin Bosler tarafından alındığını hissetmiyor. Bosler’in açılış politikasından bıkmış olan yönetim kurulu, “Özellikle eğitim günlerimizde kapalıydı” diyor.

Edwin Bosler’in mali durumu sinir bozucu olmaktan çok korkutucu: kredili mevduat hesabının 25.000 Euro’yu aştığı söyleniyor ve satışlar durgun. Raues sadece tesisleri ve tarifleri kontrol etmekle kalmıyor, aynı zamanda kulübü ve hancıyı diplomatik olarak bir araya getiriyor gibi görünüyor. Katharina Raue, “Gastronomi kalpten vermek demektir” diyor. Ancak Tim Raue, işi kolay bulmuyor: “Burada dişli kutusunda çok fazla çatırdama var. Hala hoş karşılanmıyoruz.”

Tim Raue’de alerji saldırısı

Ancak bu, Edwin Bosler’in eşi şef Marion’un huzurunda değişir. Kalbi ondan geliyor, mükemmel patates salatası ve işlerdeki tüm kum için kısa ve öz açıklama: “Burada, Alb’deyiz.” Elbler’in zihniyeti “hemen yabancılara sarılırız” şeklinde değil.

En azından Tim ve Katharina Raue, öküz ağzı salatasından kremaya ve Jägerschnitzel’den veganlar için mercimek kızartmaya kadar geniş menüyü deneyebilirler. Ne de olsa Marion Bosler biliyor ki: “Onlardan her zaman daha fazlası vardır”. Bakın ve görün: Tim Raue, bira marc ekmeğinde küf peyniriyle doldurulmuş kendi icat ettiği “Braumeister Cordon Bleu” nün tadına bakıyor. Bununla birlikte, ziyafet boyunca daha da kızardığı inkar edilemez: “Glutamata alerjim var.” Suçlu hemen belirlenir: Marion Bosler, kroketleri bağlamak için hazır bir ürün kullanır. Raue, menüdeki ana yemeklerin yaklaşık yarısı gibi kategorik bir şekilde, “Bu gitmeli,” diye karar veriyor: “Satışların maliyetini bir düşünün!”

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

“Birçok küçük aroma adımında” Raue, ev yapımı köfte (“bir umami bombası!”), Lahana salatasında kimyon, havuçta kırmızı biber ve Jägerschnitzel’de salatalık turşusu yönünde yemek yapmayı öğrenmeye hevesli kişilere koçluk yapıyor. Aynı zamanda Katharina misafir odasına yeni renkler verir, duvara rengarenk çocuk odası duvar kağıdı yapıştırır, Marion’un eski porselenlerini vitrinden kurtarır ve her türlü yoksunlukla duvara tabak ve bardak yapıştırır (“Benim kişisel Kıyametim”): “Zarif bir şey bu!” Bu arada baş diplomat Tim Raue, kulübün yönetim kuruluna ihtiyaçlarını soruyor ve “Gençler, modern yemek ve davetkar bir atmosfer istiyorlar” diyor. Restoran kurtarıcısının teşhisine göre, pek çok “iyileştirme alanı” var.

“Svabya Alb kalbimden düştü”

Hem insani hem de ekonomik olarak acilen ihtiyaç duyulan, köfte denilen yeni bir “imza yemeği” ve salataların tabakta farklı bir dizilişi de şekilleniyor. Sonunda, 180 konuk kendi yaptıkları bedava birayla oturuyorlar ve “duygusuzluk” (pürüzlülük) tamamen ortadan kalkmış gibi görünüyor. Ve Katharina Raue içini çekebilir: “Svabya Alpleri az önce kalbimden düştü.” Yalnız: Yeni seçilen restoran adı “Ed von der Alb” muhtemelen hızla yeniden rafa kaldırıldı.

İkinci bölümde (18 Nisan Salı günü), Raues, Vallendar’da kendi “keyif mutfağına” sahip olma hayalleri paramparça olmak üzere olan iki kız kardeşe yardım etmek zorunda. Üçüncü bölümde (25 Nisan Salı) Raues’i bambaşka bir mücadele bekliyor: Berlinli restoran sahibi Arne Anker, iki yılı aşkın bir süre önce açılan restoranı “Brikz” ile ilk Michelin yıldızını hedefliyor. Profesyonel şef ona bu konuda yardımcı olabilir mi?

Haberler/Tele gösterisi