Sandro Wagner, Bayern maçında hız sınırına karşı konumlanıyor: “Sevgili Bay Habeck”

Leila

Global Mod
Global Mod
“Sevgili Bay Habeck”: TV uzmanı Sandro Wagner kendini hız sınırına karşı konumlandırıyor

Eski futbolcu Sandro Wagner, yayın sağlayıcı DAZN için yorum yapıyor.

© Kaynak: Lukas Barth/dpa

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Paris Saint-Germain’e karşı FC Bayern Münih maçında, DAZN uzmanı Sandro Wagner’in siyasi bir mesajı vardı: Ekonomi Bakanı Robert Habeck’ten hız limiti belirlemekten kaçınmasını istedi. Eski profesyonelin Dünya Kadınlar Günü ile ilgili de bir görüşü var.

Münih. FC Bayern’in Şampiyonlar Ligi maçında TV uzmanı olan Sandro Wagner, Alman otobanlarına getirilen hız sınırıyla ilgili bir yorumla internette olay yarattı. Eski milli futbolcu, Münih’ten hızlı Kingsley Coman ile Paris Saint-Germain’den Nuno Mendes arasında 16 saniyelik turda devam eden bir düellodan sonra Çarşamba akşamı DAZN’de şunları söyledi: “Sol şerit, hız sınırı olmayan Alman otobanı Umarım öyle kalır sevgili Bay Habeck.”

35 yaşındaki oyuncunun bu açıklaması sosyal ağlarda çok sayıda yoruma neden oldu, eleştiri ve onay geldi. 2021’deki sondajların ardından Yeşiller lideri Robert Habeck, SPD, Yeşiller ve FDP koalisyonu açısından partisinin hız sınırını “uygulayamayacağını” söyledi. Federal Ulaştırma Bakanı, FDP’den Volker Wissing.

CDU Saksonya basın sözcüsü Paul Schäfer, Wagner’in Twitter’daki yorumuna yorum yaptı. DAZN uzmanının sözlerine “Sandro Wagner. #FCBPSG. Gerçekten büyük,” diye yorum yaptı kendini “Şnitzel Meraklısı”.

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Bununla birlikte, bilim adamı ve sürdürülebilirlik uzmanı Dr. Ole Wintermann’ın tweet’i gibi, söz başkaları tarafından pek iyi karşılanmadı. “Sandro Wagner, Otobanda hız sınırına karşı ajitasyon yapmak için DAZN’deki moderasyonu kullanıyor. (…) Hâlâ uygun mu, Bay Wagner?” Wintermann, tweet’inde sorar ve yayın hizmeti ekibinden yanıt vermesini ister.

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Ve meslektaşları da Wagner ve yorumcu Jan Platte’nin eylemlerine karşı çok az anlayış gösteriyor. Sky muhabiri Moritz Lang, bunun utanç verici olduğunu düşünüyor ve tweet’ine kusan bir emoji ekliyor.

Harici içeriği göster

“Ayrıca erkekler günü var mı?”

Ancak iş bununla da bitmiyor: Wagner, Twitter’da ikinci bir cümlesi olduğu için de eleştirildi. Sıra 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü’ne geldiğinde ise bir soru sormaktan kendini alamadı. 35 yaşındaki “Gerçekten bir dünya erkekler günü var mı?” diye sordu.

Harici içeriği göster

Bu aslında var: 2000 yılından bu yana 3 Kasım’da erkek sağlığına ve bakımına dikkat çekildi.

Haberler/ch/dpa