Şifalı Bitkiler Ve Faydaları Nelerdir?

fırsatcı

New member
Bir çok kişi sağlık sorunlarını hastahanelerde değilde doğal yollarla yetişen şifalı bitkileri kullanmaktadırlar. Peki bu bitkileri genellikle hangi hastalıklarda kullanmaktadırlar. Yapılan araştırmada Google’de en çok şifalı yağlar başta olmak üzere dikkat eksikliği için şifalı bitkiler bunun yanında diğer bir çok aramalarda olduğu gibi kanser hastalığıyla ilgili kanseri yok eden şifalı bitkiler prostat hastalığı için prostata iyi gelen şifalı bitkiler gibi googlede aramalar yapılmaktadır.

Peki gerçekten bu bitkiler bu hastalıklar için faydalı mı? şifalı bitkiler bu hastalıkları iyileştiriyor mu? Uzmanlar bu hastalıklar için kullanılan tedavi yöntemleri ile şifalı bitkilerin kullanımı hemen hemen aynı olduğunu, önemli olan hangi hastalığa hangi şifalı bitkinin iyi geldiğini bilmektir.

Tıbbın bu kadar gelişmeden önceki dönemlerde, tüm tedaviler ve hastalıklar şifalı bitkiler kullanılarak tedavi edilirdi. Tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu bitkiler mutasyona uğrayarak insülin, penisilin ve antibiyotik olarak adlandırılmaya başladılar.

Tedaviler için yapılan tüm ilaçların hammaddesi bu şifalı bitkiler olduğunu unutmayın. Aklınıza gelebilecek bir çok bitkinin muhakkak bir hastalıkta tedavi yöntemi olarak kullanıldığını unutmayınız. Yukarıda belirtilen hastalıklar dışında; grip hastalığında kullanılan nane limon, öksürük için zeytin yağı ve dut pekmezi gibi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Bu şifalı bitkilerin tedavi yöntemlerinde ne kadar başarı sağladığı hakkında yine uzman doktorlar tarafından olumlu açıklamalar yapılmaktadır. “Bizler de bu rahatsızlıkların belirtileri olduğu taktirde önceliğiniz en yakın hastaneye gidip tedavi olmanızı önermekteyiz.”