T.C. kimlik numarasının son hanesine göre 1100 TL toplumsal takviye ödemesi yatırıldı

Ethereum

New member
Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, koronavirüs pandemisi niçiniyle gereksinim sahibi vatandaşlara sunduğu pandemi takviye ödemelerine devam ediyor. Bakanlık tarafınca yapılan açıklamada, toplumsal yardım hizmetinden yararlanan vatandaşlara yapılan 1000 TL bedelindeki pandemi takviyesinin 1100 TL’ye yükseltildiği duyuruldu. Vatandaşlar, yardım ödemelerine e-Devlet sistemine giriş yaparak müracaatta bulunabilecek.

PANDEMİ YARDIMI NEYE NAZARAN YAPILIR?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, e-Devlet sistemi üzerinden yaptığı duyuruda; Pandemi Toplumsal Dayanak Faz-3 Müracaatları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarası’nın son hanesine bakılırsa” alındığını belirtti.

Ayrıyeten ödemelerin devam ettiği de vurgulanan duyuruda birtakım ayrıntılar paylaşıldı. Müracaat süreçleri e-Devlet üzerinden takip edilebileceği belirtilen açıklamada, değerlendirmelerin kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacağı tabir edildi.

Ayrıyeten duyurunun devamında, tıpkı haniçin birden hayli müracaat yapılması halinde, tek müracaat olarak değerlendirileceği vurgulandı.

PANDEMİ TOPLUMSAL DAYANAK PARASI KİMLERE VERİLMEZ?

Bakanlık tarafınca yapılan duyuruda, başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan bir kişinin bulunması halinde, yapılan müracaatın değerlendirmeye alınmayacağı bildirildi:

Pandemi Toplumsal Dayanak Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi takviyeden faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a unsuru kapsamındaki kamu emekçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c hususu kapsamındaki memurlar,

Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir yahut aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneği’nden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar pandemi takviye ödemelerinden yararlanamayacak.

TOPLUMSAL YARDIM PARASI NEREDEN ALINIR?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca yapılan pandemi dayanağından yararlanan vatandaşlar, kayıtlı banka hesaplarından ya da PTT şubelerinden toplumsal yardım ödemelerini alabilmektedir.

e-DEVLET PANDEMİ TOPLUMSAL TAKVİYE ÖN BAŞVURUSU