“Tagesschau”: Piyango numaralarıyla ilgili komik hata

Leila

Global Mod
Global Mod
haber programında dil sürçmesi

“Süper sayı D”: “Tagesschau”daki piyango numaralarıyla ilgili komik hata

Moderatör Thorsten Schröder.

© Kaynak: resim ittifakı / dpa

Adından da anlaşılacağı gibi, piyango numaraları rakamlardır. “Tagesschau”nun Cumartesi akşamı baskısında, sözcü Torsten Schröder bir harfe süper sayı adını verdi. Ufak bir hatadan sonra haber programı kendi kendine dalga geçer.

ARD “Tagesschau”nun Cumartesi akşamı saat 20.00’deki baskısında konuşmacı Thorsten Schröder küçük bir hata yaptı. Gösterinin bitiminden kısa bir süre önce, piyango numaralarıyla birlikte bir dil sürçmesi oldu. Kazanan altı sayıdan sonra, Schröder bir harfe süper sayı adını verdi. “Süper sayı D – hayır, 0 elbette,” diye düzeltti hemen.

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Küçük bir aksaklık sosyal ağlarda kahkahalara neden oldu. “Tagesschau”nun editörleri de bunu mizahla karşıladılar ve Cumartesi akşamı kendileriyle dalga geçtiler.

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

“Ve şimdi piyango mektuplarına bir bakın”

Yayının ardından haber spikerinin Twitter hesabı üzerinden kısa bir video paylaşıldı. İçinde Schröder piyango numaralarını okur – hayır, bu sefer piyango mektuplarını. Anlatıcı klipte “Ve şimdi piyango harflerine bir kez daha bakın: T, S, L, M, A, E – süper harf 0,” dedi.

Küçük aksaklıklar “Tagesschau” da tekrar tekrar meydana gelir. Örneğin moderatör Claus-Erich Boetzkes bir dil sürçmesi yaptı. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce yaptığı bir yayında, Şansölye Scholz yerine Şansölye Kohl demişti. O zaman bile, editörler hataya mizahla tepki gösterdi. Gösteriden kısa bir alıntı yayınladı. “Tagesschau” şöyle yazdı: “Onu hala tanıyanlar gibi.” Tweet, #Scholz ve #Kohl hashtag’leriyle karıştırıldı.

Haberler/nis