“Tat”: Güçlü eleştiri adayı şaşırtıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Sat.1 yemek programı “The Taste”in şu anki konuk jüri üyesi yıldız şef Julia Komp (34), “gerçek, geleneksel lezzetin” izini sürmek için 14 ay boyunca dünyayı gezdi, şimdi onları arka arkaya gönderdi 4 uzak ülkelere kalan adaylar – elbette tamamen mutfak.


Nelson Müller’in (44) yarı yarıya düşen mavi takımı İspanya’ya giderken, Tim Raue’nin dört kişilik kırmızı takımı kendini Türkiye’ye adadı ve sarı (Alexander Herrmann, 51) ve yeşil (Alexander Kumptner, 39) üçlü takımlar elendi. Japonya ve Hindistan’a atandı. Türk mutfağına çok aşina olan Raue, tek bir atı destekliyordu: fıstıklı köfte, çünkü İstanbul’da yediği en iyi şey buydu. Yenibahar, yoğurt, domates ve gözleme ekleyin – tüm koruyucuları aynı yemeği hazırlamalıdır. Kaosa neden olan bir fikir: Herkesin her zaman aynı malzemelere ihtiyacı vardı ve etrafta bir sürü koşuşturma vardı.

Nelson Müller’in ekibindeki sinirler gergin


Öte yandan, hiç kimsenin Japon yemek pişirme deneyiminin fazla olmadığı, ancak herkesin güvenle işine gittiği Sarı Takım’da işler şaşırtıcı derecede sakindi. Çaresizliğin hüküm sürdüğü Team Blue’da oldukça farklı: “Orada gerçekten ne yapmak istediğini anlayamadı”, adayı Theresa’nın (21) çabaları konusunda Nelson Müller’i şaşırttı ve aşçı stajyerini sürekli yeni önerilerle desteklemeye çalıştı. . Sadece onu bununla karıştırdı, bu yüzden yapmasına izin vermesini istedi. Neyse ki, doldurulmuş pulpoyu hazırlayan takım arkadaşı Frank (52), koçunun ipuçlarına daha açıktı, bu yüzden kendini tamamen gereksiz hissetmek zorunda kalmadı. Bu sırada “Hint” takımında green’de aday Jan (23) sosunu yaktı ve bu durum öğretmen adayını adeta ağlattı.


Son olarak Julia Komp’e Ole’nin (33) nohut, tandır ve mango ile Hint esintili tavuk nağmeleme, Tobias’ın (19) domuz eti, turp, frenk soğanı ve dashi ile Japon sosu, Theresa’nın chorizo ve domates ile gamba ve Egor’s (28) servis edildi. ) “Türk” takımından köfte. Her şeyi beğendi ama en iyi kaşık için altın yıldız en küçüğüne gitti: Tobi’nin tezahürat yapmasına izin verildi. Öte yandan Nelson Müller ağır bir darbe aldı: takım kaşığı sonuncu oldu ve üçüncü takım üyesini kaybetti. Ağır bir kalple, Frank’in gitmesine ve “lezzet kraliçesi” Theresa’nın kalmasına karar verdi.
Akış Ekibi


Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Genç şef “imkansız” bir girişime cesaret ediyor


Önümüzdeki solo turda, moderatör Angelina Kirsch’in (34) ifadesiyle Julia Komp tarafından seçilen malzemelerden bir veya daha fazlasını “kaşıktaki yıldız” yapmak gerekiyordu: çarkıfelek meyvesi, limon otu ve/veya tuzlu limon. Birinci raunttaki zaferiyle “bağışıklık” kazanmış olan Tobi, iyi bir çikolatanın kendisine sunulan saatten daha fazla zaman aldığını çok iyi bildiğinden, anında kendine aşırı güvendi ve tam risk aldı. Aslında, girişiminin “imkansız” olduğuna karar verdi Julia Komp, ancak genç şef caydırılmayacaktı.

Bununla birlikte, takım arkadaşı Verena (30), en azından diğeriyle bu turda jüri üyesi olarak görev yapan Alexander Kumptner’a göre, avokado, limon otu ve yer fıstığı ile çarkıfelek meyveli lor ile kaşıkta “mutlak hayır” yarattı. koçlar. Kaşığın “büyük bir açığı” var. Etkinlik şefi şok oldu, meslektaşları hayrete düştü – sonra, herkesi rahatlatacak şekilde, Avusturyalı karar verdi: “Bir şeyin tadı böyleyse, o zaman daha fazlası olmalı!”

Alexander Herrmann derin bir nefes alabiliyor: “Kalbimden bir taş düşüyor!”


Verena bir tur attı ama “bağışıklıksız” Tobi ile stüdyoya çağrılan Jan, Ole, Helena (40), Sabine (56) ve Yvonne (39) titremek zorunda kaldı. Raue’nin koruyucusu Yvonne ve ton balıklı tartarı en iyi kaşık için dört altın yıldızdan üçünü toplarken, Ole, Helena ve Sabine son yemekleri yapmak zorunda kaldı. Tobi dördüncü kırmızı yıldızı kendi koçu Alexander Herrmann’dan aldı ve Tobi’nin elenemeyeceğini hatırlayana kadar bu konuda gerçekten şok oldu: “Kalbimden bir yük kalktı!”

Artık yabancı ülkelerden gelen mutfak gereçlerinin işlenmesi gerekiyordu – bu, Sabine (İtalyan makarna makinesi) ile en kaotik görünüyordu, ancak yine de ona ve balkabağı raviolosuna Julia Komp’ten bir altın yıldız kazandırdı. Öte yandan Ole, görevinde (Faslı tagine) düşündüğünden çok daha iyi ustalaşan, ancak yine de konuk yargıcı en az ikna edebilen gösteriden ayrılmak zorunda kaldı.

Haberler/Tele gösterisi