Tim Mälzer, milli takımın antrenman kampını ziyaret ediyor ve oyuncuları “Bumsbirnen” olarak tanımlıyor.

Leila

Global Mod
Global Mod
İlk kez “Kitchen Impossible”ın bir parçası olan Thomas Bühner (60), Osnabrück’teki üç yıldızlı restoran La Vie’yi işletiyordu. Sempatik üst düzey şef, Vox şovunda Tim Mälzer’i rahat alanında vurmak istiyor: yürekten gerçekçi yemekler.

Meydan okunan adam rakibin sınıfını biliyor, “Beni herhangi bir eğer veya ama olmadan doğrudan yere vurdu.” Mälzer konuğu “Thomas, ülkenin en iyi şeflerinden biri olduğun söyleniyor,” diye takdim ediyor. “Hayır,” diye sözünü kesiyor Bühner, “dünyadan”. sıfıra bir

“Mutfak İmkansız”ın kuralları: İki üst düzey şef, birbirlerine mutfakla ilgili zorluklar sunar. İki yerel yemek, tarifsiz mümkün olduğunca mükemmel pişirilmelidir. Her şey, en sevdiği yemek bu olan bir jüri tarafından değerlendirilir. Mälzer için başarılı gösterisinin güncel baskısı hâlâ haber değeri taşıyor. Hiç kimse ona böyle bir meydan okuma koymadı.

Tim Mälzer böbürleniyor: “Ben mutfak sanatının Franz Beckenbauer’ıyım”

Marbella’ya gidiyor. İspanya’ya vardığında Tim için büyük bir sürpriz vardır. Paella ve tapas menüde yok. Bunun yerine Tim, kara kutusunda futbol ve spor kıyafetlerini bulur. “Beni bir çocuk futbolu kampına mı gönderiyorsunuz?” Hamburger bulmacaları. Aslında, görev bir beden daha büyüktür.

Tim, hiçbir şeyden habersiz bir şekilde Alman milli futbol takımının eğitim kampına girer. Hansi Flick’in etrafındaki ekip, şefi çok terletiyor. Mälzer, “Mutfak sanatının Franz Beckenbauer’ı gibiyim. Ben bir ışık figürüyüm,” diye şaka yapıyor Mälzer, küstah bir sözden şaşmıyor. Sadece oyuncular onun Hansa mizahını hiç anlamıyor gibi görünüyor: “Ah Tanrım, görmezden geliniyorum, hey.”

Aslında, Manuel Neuer ve Co., kutsal yerlerinde kamera ekibi tarafından biraz bunalmış görünüyor. Tekrar tekrar, ulusal vuruş yapanlar resmin içinde sessizce yürürler ve şefe bakmazlar bile. Mälzer’in doğru açıklaması hazır: “Önce odaklandıklarını düşündüm, sonra normal yerlerini kaybetmekten korktuklarını anladım.”

Kimmich, Gnabry ve Co. sadece kısmen hevesli

Yoğun bir antrenmandan sonra oyuncular tabii ki açtır. Bu, Tim’in doğruca mutfağa gittiği anlamına geliyor. Karşılaştığı zorluk: beş yıldır milli takım için yemek pişiren Regensburg’un yıldız şefi Anton Schmaus tarafından hazırlanan oyuncuların en sevdiği yemek, sucuk makarnası ve proteinli kek.

Mälzer, “Mutfak açısından pek bir şey beklemiyorum” diyor. Ve hemen onaylandı: “Oh, bu çok sağlıklı görünüyor!” Sözde protein keki, biraz bal ve susam eklenmiş fındıklardan yapılan, büyük ölçüde yağı ve şekeri azaltılmış bir müsli bardır. Tim Mälzer’in pastadan anladığı tam olarak bu değil. “Daha sonra Bumsbirne’den biri derse, ama içinde yeterince susam yoksa, o zaman kafayla oynamayı bırak derim.”

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Sucuk makarna, şef için daha az baş ağrısıdır. Hızlıca bir domates sosu karıştırır ve oyuncular için her iki yemeği de hazırlar. Ama böyle bir oyunun 90 dakika sürdüğü biliniyor. Son aşamada, ev sahibi Anton Schmaus kısa bir stres anına neden olur. Mälzer: “Bu Bavyeralı Weißwurstheini, bu canlı köfte, bitmeden beş dakika önce iki ayak üzerinde yürüyor ve bu arada, glütensiz diyor.” Ancak bu, malt üreticileri için de sorun değil. Hamburg patates gnocchi, kalan birkaç malzemeden doğaçlama yapıyor ve sonra deneme zamanı.

Joshua Kimmich, Serge Gnabry ve Jonathan Tah gibi yıldızlardan oluşan on kişilik jüri pek de hevesli değil. Tim, milli takımdan ortalama 5.6 puan alıyor. Tim işi sevmiş olsa bile, DFB seçimi Schmausi’lerine sadık kalmaya devam ediyor. Sonuç Mälzer: “20 yıl sonra barda anlatacağım bir hikaye.”

Mälzer, İtalya’da dünyanın sekiz numarasıyla buluşuyor

Thomas Bühner de sıra dışı bir görev alır. İsviçre’de Zürih’e gidiyor. Geleneksel İsviçre mutfağı yerine kara kutuda beklemediği bir görev onu bekliyor: Çiğköfte, bir Türk yumurta salatası ve yoğurt soslu tavuk. Bühner, malzemelerin çoğunu doğru tahmin edebiliyor. Sadece oryantal baharatlar ona zorluk çıkarır. Mekana vardığında büyük bir sürprizle karşılaşır: Usta şef Elif Oskan’dan Gül, geleneksel Türk mutfağını modern incelikle birleştirir. Ne yazık ki Bühner’in Türk spesiyallerini yorumlaması sadece ortalama 4,9 puan alıyor. “Kendimle gurur duyuyorum,” dedi Bühner, her şeye rağmen harika bir deneyim için minnettar. Arkadaşça.

Garda Gölü. Geçen hafta olduğu gibi, Tim bu bölümde mutfak tercihi olan İtalya’ya gidiyor. Mälzer, kendisini İtalya dışındaki en iyi İtalyan şef olarak tanımlamayı seviyor. “Ben iki ayaklı mutfak botuyum.” Kutu açıldığında bir sürprizle karşılaşır: Tim, klasik bir Fransız pişirme tekniği olan şişmiş bir domuz mesanesi bulur. İçinde bir İtalyan klasiği var: rigatoni cacio ve bir ev hanımı yemeği olan pepe.

“Kitchen Impossible” tarihinde ilk kez Tim, İtalya’daki bir yıldız şefin yemeğini yeniden yaratmak zorunda – ama sadece bu değil. “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” sıralamasında Lido 84’ten Riccardo Camanini’den başka bir şey beklemiyor. Balon yuvarlak ve pişirme süresi 24 dakika. Mälzer makarnayı tamamen al dente alacak mı? Pek değil. Teknolojinin tuzakları var. Yine de Tim, Hamburg’a iyi bir 6.1 puan aldı.

Yıldız şef mutfaksız yemek yapmak zorunda

Ho Chi Minh Şehri. Vietnam. Tim Mälzer için İtalya nedir, Thomas Bühner için Asya mutfağıdır. Son yıllarda yaptığı seyahatlerde hemen hemen tüm Asya mutfaklarını tanımıştır. Neredeyse hepsi? Kesinlikle! Yıldız şef hiç Vietnam’a gitmedi. Tim bundan yararlanır.

Bühner, Ho Chi Minh City’de yalnızca tropik iklimle karşı karşıya kalmıyor, her şeyden önce tek bir önemli şeyden yoksun kalıyor: bir mutfak. Banh Canh Ghe? Kendine özgü bir tadı olan geleneksel bir kerevit çorbasıdır. Vietnam sokak yemekleri, bir fast food restoranının arka odasında, katta hazırlanmaktadır.

Bir gaz levhası, büyük bir demir tencere, işte bu kadar. Bühner hiç bu kadar az yemek pişirmemişti ve sıcaktan çok terlemeye başlıyor. “Bunu nasıl yaptıklarına çok saygı duyuyorum.” Bühner tüm olumsuzluklara rağmen çorbayı çok iyi yönetiyor. Ter içinde ama gözle görülür şekilde gururlu Thomas Bühner, Vietnam’da harika bir 7,4 puan elde etti.

Mälzer kaybeder ve soğukkanlılıkla katlanır

Nihai puan: 11,7 ila 12,3. Tim Mälzer, bu sekizinci sezonda ilk kez Thomas Bühner’e yenildi. Galibiyet fazlasıyla hak edilmiş. İki adil sporcu el sıkışıyor. Bu bölümde her iki rakip de büyük bir sempati kazandı. Bu yüzden Tim uzun süre üzgün olamaz.

Önümüzdeki Pazar günü de hatayı tekrar telafi etme şansı var ve hatta bir kavuşma bile var. Gül’ün başkanı Elif Oskan, ortağı Markus Stöckle ile yarışıyor. 8. Sezonun dördüncü bölümü “Kitchen Impossible” her zamanki gibi 5 Mart Pazar günü saat 20:15’te Vox’ta yayınlanıyor.

Haberler/Tele gösterisi