WhatsApp kendine bildiri atma nasıl yapılır?

DeSouza

New member
iOS için WhatsApp’ın 2.22.23.74 ve Android için WhatsApp’ın 2.22.3.77 sürümünün, kısa mühlet evvel duyurulan kendi kendinize bildiri atma özelliğini tüm kullanıcılara açtığı bildiriliyor. Özellilik çabucak hemen tüm kullanıcılara ulaşmış değil ve herkese ulaşması biraz mühlet alabilir üzere görünüyor.

Kendi kendine ileti özelliğine sahip olup olmadığınızı görmek için yeni bir sohbet başlatın ve isminizin kişi listenizin en üstünde görünüp görünmediğini denetim edin. Bu sohbeti açtığınızda, “Kendinize bildiri gönderin” yazan bir başlık nazaranceksiniz.

Kendinize gönderdiğiniz iletiler, bağlı tüm aygıtlarınızda görünür olacak ve WABetaInfo’ya bakılırsa uçtan uca şifreleniyorlar.

niçin kendi kendinize bildiri göndermek isteyebileceğinizi
düşünmüş olabilirsiniz. Örneğin, telefonunuzda bulduğunuz bir ilişkiyi, resmi yahut benzeri bir şeyi bilgisayarınıza yahut bağlı öbür bir aygıtınıza göndermek istediğinizi hayal edin. Kendi kendinize atacağınız bir ileti, bunu yapmanın en süratli ve en kolay yolu olacaktır.

WhatsApp kendine bildiri atma nasıl yapılır?

WhatsApp’ta kendinize bildiri atmak istiyorsunuz, aşağıdaki adımları takip etmeniz kâfi olacaktır. Fakat üstte da söylemiş olduğimiz üzere, kendi kendine bildiri atma özelliği çabucak hemen size ulaşmamış olabilir ve bu durumda biraz daha beklemeniz gerekecek.

1. Adım: WhatsApp’ı açın ve yeni bir sohbet başlatma simgesine dokunun.

2. Adım: Ekranda şahıslar listenizin açıldığını ve bu listenin en üstünde de kendinizin bulunduğunu nazaranceksiniz.

3. Adım: Kendi isminize dokunduğunuzda, sizi “Kendine ileti at” yazısı karşılayacak.

4. Adım: Artık bu ekrandan kendinize ileti atabilirsiniz.

Bu makalenin akabinde whatsapp ekran imgesi engelleme nasıl yapılır başlıklı yazıya da bakabilirsiniz.