10 Haziran 2024 Pazartesi TV programı: Bugünün prime time programları

Leila

Global Mod
Global Mod
Primetime yayınları

Bu gece TV'de ne var?

Dinlemek


ZDF, Pro Sieben, RTL ve diğerlerinin bugünkü programlarında öne çıkanlar neler? Saat 20.15'te ücretsiz TV'deki programlara genel bakış

İster uzun metrajlı filmler, diziler, belgeseller veya bilgi yarışmaları olsun, TV izleyicilerine her gün çeşitli bir karışım sunulmaktadır. Kanalların en önemli anlarını sunduğu akşam 20:15'i izlemek genellikle faydalı olacaktır. ARD, ZDF, Pro Sieben, RTL ve Co.'da bugün neler var? Günlük genel bakışı burada bulabilirsiniz.


Devamını oku sonra Reklamcılık


Devamını oku sonra Reklamcılık

Bugünün TV programı: 10 Haziran 2024 Pazartesi günü saat 20.15'te.


Özel ve kamu TV kanallarının bu akşam saat 20.15'te prime time'da yayınladıkları program şöyle:


Devamını oku sonra Reklamcılık


Devamını oku sonra Reklamcılık

prime time nedir?


Primetime, geleneksel televizyondaki ana yayın zamanıdır. İzleme rakamlarının özellikle yüksek olduğu zamandır. Primetime bu nedenle yayıncılar ve reklamverenler için en önemli zaman dilimidir. Almanya'da, saat 20.15'te başlayan programlar prime time'ın öne çıkanları olarak değerlendirilse de medya bilimciler bu terimi gece 23.00'e kadar olan tüm akşam programını ifade etmek için de kullanıyor.

Almanya'da Primetime – neden 20.15?


Almanya'da saat 20.15'in prime time olarak kabul edilmesinin başka bir nedeni daha var. Bunun nedeni ise neredeyse 70 yıl önce ilk yayınlandığı günden bu yana saat 20.00'den 20.15'e kadar tam zamanında yayınlanan “Tagesschau”dur. Artık pek çok izleyici, “Tagesschau” izleyicilerinin bir parçası olmasalar bile programların 20.15'te başlamasını bekliyor.

Radyoda prime time


Radyonun prime time'ı “sürüş süresi” olarak bilinir ve sabah 6 ile sabah 9 ve akşam 4 ile akşam 6 arasındadır. Bu zamanlarda radyo, işe ya da eve giden yolculara – geleneksel olarak arabalarında – ulaşır. dolayısıyla adı. Gündüz denilen saatlerde ise dinleyicilerin yalnızca küçük bir kısmına ulaşılıyor.