22 Mart 2023 Çarşamba konukları ve konuları

Leila

Global Mod
Global Mod
“Markus Lanz” da konuklar ve konularMarkus Lanz

© Kaynak: ZDF ve Markus Hertrich


Markus Lanz her salı, çarşamba ve perşembe akşamı siyaset, eğlence ve spor dünyasından misafirlerini ağırlıyor. Bu sayının konusu nedir ve konukları kimlerdir?
Haftada üç akşam, Markus Lanz ve siyaset, medya ve spordan konukları, insanları harekete geçiren güncel konuları ele alıyor. Kural olarak, ZDF güncel konuk listesini yayın günü öğleden sonra yayınlar. Bilgi alır almaz onları buradan duyuracağız.

“Markus Lanz”ın yeni bölümü ne zaman yayınlanacak? Güncel yayın tarihleri


“Markus Lanz”ın sonraki sayılarının yayın saatleri şöyledir (program değişiklikleri ve farklı yayın saatleri mümkündür):

  • 21 Mart 2023 Salı 23:15
  • 22 Mart 2023 Çarşamba 23:15
  • 23 Mart 2023 Perşembe 23:15
“Markus Lanz”: 22 Mart Çarşamba günü konuklar ve konular

  • Konstantin KühlePolitikacı – FDP parlamento grubu başkan yardımcısı, Çin’e daha keskin bir yaklaşım çağrısında bulunuyor ve trafik ışığı koalisyonundaki bütçe anlaşmazlığı hakkında yorum yapıyor.
  • eva dörtbeckgazeteci – “RedaktionsNetzwerk Deutschland” genel yayın yönetmeni, Federal Meclis seçim yasası reformunu ve trafik ışığı koalisyonunun çekişme noktalarını değerlendiriyor.
  • felix leeÇin uzmanı – “Table.Media”dan ekonomi muhabiri, Xi Jinping ile Vladimir Putin arasında Moskova’da gerçekleşen görüşmeyi ve Çin’in Almanya’daki etkisini analiz ediyor.
  • elmar thevessenGazeteci – ZDF’nin Washington stüdyosunun başkanı, ABD’nin Xi Jinping’in Vladimir Putin ile görüşmesine ve Çin-Rusya işbirliğine eleştirel bakışından bahsediyor.
“Markus Lanz” yayın saatleri: Yeni bir baskı ne zaman gelecek?


ZDF düzenli olarak her salıdan perşembeye “Markus Lanz”ın yeni bir baskısını yayınlar. Program programına bağlı olarak, yayın 22:45 ile gece yarısı arasında başlar – ancak bazen yalnızca gece yarısından sonra.

“Markus Lanz”: Canlı yayın ve tekrarlar


Bedava TV’deki yayına paralel olarak, “Markus Lanz”ın yeni bölümü de ZDF medya kütüphanesinde canlı olarak izlenebilecek. Orada mevcut program zaman gecikmeli olarak da izlenebilir, bu nedenle programın başlangıcında zamanında açılmasına gerek yoktur.

“Markus Lanz”ın eski sürümleri, ilk yayınlandıktan aylar sonra bile medya kitaplığında bulunabilir.

“Markus Lanz” için artık bilet yok


Corona’dan önce “Markus Lanz” programları seyirci önünde kaydediliyordu. Ancak bu, salgın sırasında enfeksiyondan korunmak için durduruldu. Ardından gösterinin stüdyo konukları olmadan kalıcı olarak devam etmesine karar verildi. Yapımcı ve genel yayın yönetmeni Markus Heidemanns’ın öne sürdüğü sebep, seyirci olmadan moderatör ile konuklar arasındaki sohbetin daha iyi hale gelmesiydi. “Konuşmalar çok daha yoğun.”

Markus Lanz kimdir?


Markus Lanz moderatör, gazeteci ve yazardır. Lanz, 16 Mart 1969’da Güney Tirol’de (İtalya) Bruneck’te doğdu ve Geiselsberg’de büyüdü. Hümanist bir manastır okuluna gitti ve 1988’de Brixen’de liseden mezun oldu. Daha sonra İtalyan ordusunda askerliğini yaptı. Lanz, hem Alman hem de İtalyan vatandaşlığına sahiptir.


Markus Lanz

Markus Lanz


Markus Lanz

© Kaynak: ZDF ve Juliane Werner


Markus Lanz’ın gazetecilik eğitimi, 1993’ten 1995’e kadar Radio Hamburg’da tamamladığı staj ile klasik bir şekilde başladı. Bunu, RTL Nord’da haber editörü ve sunucu olarak çalıştı. 1998’den 2003’e kadar Lanz, RTL Köln’de sunucu olarak çalıştı. 2008 yılına kadar RTL dergisi “Explosiv”in yazı işleri müdürlüğünü yaptı.

2008’de ZDF’ye geçti ve burada “Lanz kocht” adlı yemek programını yönetti. Gösteri 2012’de durduruldu. Yine 2008’den beri Lanz, bugüne kadarki en iyi bilinen şovunun moderatörlüğünü yapıyor. ZDF talk show “Markus Lanz” 2019’da yaklaşık 1,45 milyon izleyiciye ulaştı ve bu da yüzde 12,3’lük bir pazar payına karşılık geliyor. 2020’de ortalama 1,8 milyon kişi izledi. Lanz, talk show’unda her hafta siyaset, eğlence ve spor dünyasından konuklarla toplumu hareket ettiren güncel konular hakkında konuşuyor. En önemli konuklar arasında Bill Gates, Tony Blair, Bud Spencer ve Karl Lagerfeld yer aldı.


Konuşma programına ek olarak, Markus Lanz ZDF’de çeşitli programların moderatörlüğünü yapıyor ve belgeseller çekiyor. Thomas Gottschalk’ın istifasının ardından geçici olarak “Wetten, dass…?” Ekim 2012’den Aralık 2014’e kadar.

Markus Lanz’ın sunucu Birgit Schrowange ile önceki ilişkisinden bir oğlu ve Angela Gessmann ile olan evliliğinden iki kızı var. Lanz, Şubat 2023’te avukatı aracılığıyla ayrılığı duyurdu. Televizyon kariyerinin yanı sıra fotoğrafçı ve yazardır.

Haberler/sr/pf