Abba yıldızı Björn, Almanya’ya gelecekteki başarısı için ipuçları veriyor

Leila

Global Mod
Global Mod
“Köklere dönüş”

Abba yıldızı Björn: Almanya bu şekilde ESC’de yeniden başarılı olabilirİsveçli pop grubu Abba’nın kurucu üyesi ve yapımcısı Björn Ulvaeus, Madrid’deki Palace Hotel’de duruyor. (arşiv resmi)

© Kaynak: Gustavo Valiente/EUROPA PRESS/dp


Almanya, Eurovision Şarkı Yarışması’nda benzeri görülmemiş bir dizi iflas yaşadı. Abba dünya yıldızı Björn Ulvaeus, belki de bu ülkede “köklerimize dönmeliyiz” diyor. Ayrıca bunun nasıl yapılabileceğine dair bir fikri var.
Köln. Eurovision Şarkı Yarışması (ESC) ile dünya yıldızı haline gelen Abba yıldızı Björn Ulvaeus, ESC iflas dizisinin ardından Almanya’ya hit gibi bir şey üzerine düşünmesini tavsiye ediyor.


78 yaşındaki Spotify podcast “Ricardo & Anke ile Kaliteli Zaman”da “‘A Little Peace’ kazandığında, saf Alman hitlerinden biriydi ve bu işe yaradı,” dedi. Ulvaeus, Anke Engelke (57) ve Riccardo Simonetti (30) ile yaptığı bir röportajda, “Ve belki de Almanya, başka birinin yaptığını kopyalamaya çalışmak yerine köklerine geri dönmeli” dedi.
Akış Ekibi


Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.


Ulvaeus, ESC’deki olası başarı hakkında “Bunun şarkı yazanlarla ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Daha çok Eurovision’a gidecek şarkıları seçenler için bir soru.” Ulvaeus, ne yazık ki, “orijinal, tuhaf şeylerin” (ilginç orijinal şeylerin) genellikle bir şansı olmadığını söylüyor.


Ulvaeus, bu zamanlarda Uluslararası Şarkı Yarışmasını “her zamankinden daha önemli” bulduğunu söyledi. Geçen hafta Almanya ESC’de yine sonuncu oldu – bu kez Hamburglu rock grubu Lord Of The Lost’un bir metal şarkısıyla.

İsveç ise şarkıcı Loreen ile 2012’den sonra yedinci kez ESC’yi kazandı. Gösteri, Abba’nın zaferinin 50. yılını kutlayacağı gelecek yıl İsveç’te geçecek. Ulvaeus, Mayıs 2024’te uluslararası televizyon programında dört Abba yıldızının da olası bir görünümü konusunda belirsizliğini korudu, ancak bunu da açıkça dışlamadı. Engelke ve Simonetti podcast’inde ne olacağını kim bilebilir (“Kim bilir ne olacağını”) söyledi.

Haberler