Annesine ilişkin klinikte hastanın özel fotoğraflarını çeken ‘sahte hemşire’ hür bırakıldı

Ethereum

New member
İstanbul Tuzla’da meydana gelen olay, 3 Şubat günü özel bir klinikte meydana geldi. Tarafların emniyette verdiği sözlere bakılırsa, kuşkulu Taha E.O. annesine ilişkin olan klinikte, iğne tedavisi bakılırsan 19 yaşındaki hanımın haberi olmadan özel fotoğrafını çekti.

Genç bayanın arkadaşının durumu fark etmesi üzerine polise haber verildi. Kliniğe gelen polisler kuşkulu Taha E.O. gözaltına aldı.

FOTOĞRAFI ÇEKTİĞİNİ KABUL ETTİ

Taha E.O. emniyetteki tabirinde “Sağlık meslek lisesi mezunuyum. Hemşire diplomam da var lakin Pendik’te bulunan restoranımızda çalışmaktayım. kimi bazı Tuzla’da bulunan ve anneme ilişkin olan özel bir klinikte anneme yardımcı olmaktayım. Olay tarihinde sıhhat kabininde bulunuyordum. Saat 21.00 sıralarında annemle dışarıda sigara içerken kelam konusu bireyler geldi. Anneme iğneyi benim yapabileceğimi söylemiş oldum” halinde konuştu. Taha E.O. iğne yapacağı sırada şikayetçi hanımın fotoğrafını çektiğini sözünde kabul etti.

SAVCILIK TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Emniyetteki süreçlerinin bitmesinin akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen kuşkulu burada savcılığa tabir verdi. Savcılık şüpheliyi, “Özel hayatın kapalılığını ihlal etme” cürümlerinden tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

Kuşkulu Taha E.O.’nun hakimlikteki sorgusunda, “İğne yapacaktım. Kendisi pantolonunu indirirken kalçasını salladı ve beni tahrik etti. Bir anlık gaflete düşerek kalçasının fotoğrafını çektim. Pişmanım, tutuksuz yargılanmama karar verilsin” tabirlerini kullandı.

HAKİMLİK ÖZGÜR BIRAKTI

Anadolu 5. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın tutuklama talebini reddederek, mesken mahpusu biçimindeki isimli denetim koşuluyla şüphelinin özgür bırakılmasına karar verdi. Savcılık ise şüphelinin hür bırakılmasına itiraz etti.