Artık WhatsApp’ta kendi avatarlarınızı tasarlayıp kullanabileceksiniz

DeSouza

New member
Meta, WhatsApp kullanıcılarının artık özelleştirilebilir avatarlar kullanarak kendilerini tabir edebileceklerini duyurdu. Avatarlar, profil fotoğrafınız olarak ve arkadaşlarınıza ve ailenize hislerinizi söz edecek biçimde karşılık vermek için 36 özel çıkartmada kullanılabiliyor. Şirket, bu yeni özelliğin, dün prestiji ile her yerdeki kullanıcılara sunulduğunu söylemiş oldu.

Meta’nın dediğine bakılırsa bu, biroldukca kişinin birinci defa bir avatar oluşturması olacak. Bu özelliğin, gerçek bir fotoğraf kullanmak istemeseler bile insanların kendilerini temsil etmelerine yardımcı olabileceği ve mahremiyetlerini artırabileceği açık. Meta, ilerleyen vakit içinderda özelleştirme seçeneklerini aydınlatma, gölgeleme, saç modeli dokuları ve daha fazlasını içerecek biçimde genişletmeyi planlıyor.

Meta’nın yeni avatarlarla ilgili açıklaması pek kısaydı ve Facebook avatarlarının WhatsApp ile senkronize edilip edilmeyeceği yahut kullanıcıların sıfırdan yeni bir avatar oluşturmasının beklenip beklenmediği belirtilmedi. Lakin başlangıçta olmasa bile, ilerleyen vakit içinderda avatarların senkronize olması ve kullanıcıların birebir avatarları tekrar oluşturmak için vakit harcanmasını gerektirmeyecek bir sisteme dönüştürüleceği varsayım edilebilir.

Meta, bu duyuru ile daha fazla insanı avatar kavramına alıştırıyor. Meta’nın metaverse vizyonunda avatarlar temel bir role sahip. Avatarların WhatsApp’a getirilmesi, insanları avatarlarla daha aşina ve rahat hale getirebilir ve Meta daha fazla insanı metaverse’e bağlamaya çalışırken avatarların daha rahat kabul edilmesini sağlayabilir.

WhatsApp’ta avatarları kullanmak için uygulamanın bir güncelleme almasını beklemeniz, daha sonrasında da uygulama içerisinde avatarınızı ayarlamak için bir seçenek bulmanız gerekiyor.