Artık, WhatsApp’ta kendi kendinize ileti gönderebileceksiniz

DeSouza

New member
WhatsApp, bir küme sohbetinde daha fazla üye imkanı, kendinizi bir çıkartmaya dönüştürme ve küme anketleri oluşturma üzere pek fazlaca özellik kazanırken, Telegram ve Slack üzere rakiplerini kovalamaya da devam ediyor. Bu iletileşme hizmetleri, bildirileri sonrasındasındası için kaydetme ve kendinize ileti gönderme seçeneğine müsaade veriyor.

Bu küçük lakin kullanışlı hizmet şu anda WhatsApp’ta mevcut değil lakin önümüzdeki aylarda bu durum değişebilir. WABetaInfo tarafınca yayınlanan yeni bir habere bakılırsa, WhatsApp kendinize daha kolay ileti göndermenizi sağlayacak bir kendi kendine iletileşme özelliğini test ediyor. Bu özellik, kendilerine kimi şeyleri hatırlatmak yahut kıymetli dataları kaydetmek için bildiri göndermeyi seven insanların işine gelebilir.

Şu anda, wa.me (Mesaj için Tıkla bağlantısını) kullanarak yahut tek üyesi olduğunuz bir küme oluşturarak WhatsApp’ta kendinize bildiri göndermeniz mümkün. Lakin bu, kendinize ileti göndermenin şahane bir yolu değil. Aygıtlarınız içinde evrak aktarmak yahut çabucak sonrasında göndermek üzere değerli bir iletisi kaydetmek istiyorsanız, kendiniz iletileşmek kullanışlı olabilir.


WhatsApp artık oldukcalu aygıt dayanağına sahip olduğundan dolayı, kendi kendine iletileşme özelliğini kullanarak aygıtlarınız içinde çok kolay bir biçimde evrak ve doküman gönderebilirsiniz.

Bu yeni özellik, Android uygulamasının WhatsApp v2.22.24.2 beta sürümünde tespit edildi. Ayrıyeten, WABetaInfo birkaç seçkin kullanıcının “Kendinize bildiri gönderin” özelliğini denemek için erişim elde ettiğini de belirtti.

Sağ alt köşedeki aksiyon düğmesine dokunduğunuzda, size yeni bir sohbete, yeni bir kümeye yahut yeni bir topluluğa ileti gönderme seçeneği sunar. Altlarında, WhatsApp kişi listenizin en üstünde duran “Ben” (Me (You)) seçeneğini nazaranceksiniz…