Bu yüzden Frank Plasberg artık her Pazartesi “Hart aber fuarını” izlemiyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Frank Plasberg geçen yılın sonunda emekli oldu. “Hart aber fuarında” uzun süredir konuşulan sunucu, Kasım 2022’de ARD seyircisine veda etti. Aralık ayında, “2022 – The Quiz” yayınlandı – Plasberg’in TV sunucusu olarak son kez ilk kez görünmesi. 65 yaşındaki oyuncu, kamera önündeki son görevine dönüp “Üzgün değildim” diyor. Plasberg’in artık Barbara Schöneberger’in “With a woman’s waffles” adlı podcast’inde güvence verdiği gibi, işini özlemiyor.

Plasberg, neredeyse bir saat süren konuşmada, bu nedenle eşi “Current Hour” sunucusu Anne Gesthuysen ile zaten “ciddi sorunlar” yaşadığını bildirdi. “Benimle her zaman gazetecilik hakkında konuşmak ister.” Ancak, bu artık onu “son derece” sıkıyor. “Her şeyle ilgileniyorum ama 40-50 yıl medya işi yaptığınızda, bir noktada her şey anlatılıyor.”

“O zaman kendim yapabilirdim”

Bu nedenle, uzun süredir devam eden talk show’u “Hart aber fair”in coşkusu da gözle görülür şekilde azaldı. Geçen yıl bayrak yeni moderatör Louis Klamroth’a teslim edildiğinde, Plasberg şu güvenceyi verdi: “En azından Pazartesi akşamı bir seyirci olarak bu konuda hâlâ heyecanlıyım.” Barbara Schöneberger ile konuşurken kulağa tamamen farklı geliyordu: “Louis Klamroth bunu iyi yaptığında tabii ki mutluyum. Ama artık her pazartesi izlemiyorum. O zaman kendim yapabilirdim.”

Bir devrin sonu: Frank Plasberg, 20 yılı aşkın bir süre sonra son gösterisini yaptı Zor ama adil Çiçekler ve ayakta alkış.

Bir devrin sonu: Frank Plasberg, 20 yılı aşkın bir aradan sonra son gösterisi olan “Hart aber Fuarı”nda çiçekler ve ayakta alkışlandı.

© Kaynak: ARD/WDR

Pazartesi günleri televizyon karşısında oturmak yerine bazen “Köln’ün güneyindeki sinemaya” gidiyor ve orada “yaş ortalamasını 73’e” çekiyor. Bu arada, indirimli giriş fiyatı hakkında: “18 Mayıs’ta 66 yaşında olacağım. O zaman bu indirimi alırsınız. ”Karısı ise ilk başta Pazartesi konuşmasını atlamasını “skandal” buluyor, yine de her yeni “Hart aber fuarı” sayısını açıyor. Plasberg, “Şimdi orada bir çocuk var, belki de onun daha iyi olduğunu düşünüyor,” diye tahminde bulunuyor Plasberg, 33 yaşındaki yeni moderatör olabilir.

Almanya’nın en tanınmış iklim aktivisti ile ancak sözleşmenin imzalanmasından sonra bilinen ilişkisi Barbara Schöneberger’in dikkatinden kaçmadı. “Luisa Neubauer ile birlikte. Yoksa bu bir sır mı?” diye sordu, “Gizli mi? Bence ‘Bild’ gazetesi bunu bir hafta boyunca yalanladı” dedi. özel durumlar.

Frank Plasberg, politikacılara karşı “ısırık önleme” geliştirdi

Bunun yerine, Barbara Schöneberger, Frank Plasberg’in, “sert ama adil” bir moderatör olarak alamet-i farikası olduğu gibi, artık “insanları köşeye sıkıştırmak” zorunda olmadığı için rahatlayıp rahatlamadığını öğrenmek istedi. “Dürüst cevap” diye cevap geldi, “öncelikle ‘zor ama adil’ isminin pazarlanmasından çok şey yaşadı. İkincisi, ben eskiden farklıydım.” Yıllar içinde “mutlaka daha zararsız hale gelmemiş” olsa da, “giderek daha fazla ısırma engellemesi geliştirmişti”.

Neden? “Çünkü nispeten mütevazı paralar için yayında yüzlerinin dövülmesine izin veren politikacılara saygı duyuyorum.” Bu bağlamda Plasberg, “kişisinin gitmesi tehdidi nedeniyle beş BKA yetkilisiyle yemek yiyen” talk show konuğu Karl Lauterbach’a atıfta bulundu. Buna ek olarak, politikacılar, “yanlış bir şey yaptıkları için değil, bazı siyasi eğilimler nedeniyle” dört yıl sonra oylanacaklarını hesaba katmak zorunda kalacaklardı. Bu koşullar altında, tutkuyla birleşen uzmanlık göstermek ona “tamamen” dokunuyor.

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Korona emeklilik isteğini artırdı

Öte yandan, seçilmiş yetkililere karşı defalarca “orantısız bayağılık” yaşıyor. Son zamanlarda, yeni tekne kulübünün genel toplantısında, 80 yaşındaki bir kişinin, görünüşe göre Ekonomi Bakanı Robert Habeck’i kastederek “çocuk kitabı yazarı”na yüksek sesle sövdüğünü fark etti. Plasberg, “Aslında kalkıp gitmeli ya da bir şeyler söylemelisin,” diye düşündü ama sonra ikisini birden yapmaktan kaçındı.

Son olarak yeni emekli olan adam, bir talk-show sunucusu olarak çalışmaktan yorulmasına pandeminin de katkıda bulunduğunu belirtti. Bir gazeteci olarak, normalde tartışılan konulara bir mesafeniz var. “Corona ile mesafeler kalktı, ben de etkilendim.” Pandeminin zorlu gündelik hayatı, şovunda yeniden sıkıştırıldı. “Üst üste 37. Korona gösterisini yaptığınızda: İyi oldu, emeklilik ne zaman gelecek” diyorsunuz.

Haberler/Tele gösterisi