Bugün saat 20:15’te TV’de ne var? 19 mart 2023 pazar tv programı

Leila

Global Mod
Global Mod
Bu gece TV’de ne var?20:15 televizyonda en iyi zaman.

© Kaynak: resim ittifakı / dpa


ZDF, Pro Sieben, RTL ve Co.’nun bugünkü programlarında öne çıkanlar nelerdir? Saat 20.15’te ücretsiz TV’deki programlara genel bakışDenise Orleansİster uzun metrajlı filmler, diziler, belgeseller veya bilgi yarışmaları olsun, televizyon izleyicisine her gün renkli bir karışım sunulur. Çoğu zaman, özellikle akşam 20:15’te, istasyonlar en önemli anlarını sunarken izlemeye değer. Bugün ARD, ZDF, Pro Sieben, RTL ve Co.’da neler var? Günlük genel görünümü burada bulabilirsiniz.

Bugünkü TV programı: 19 Mart 2023 Pazar günü saat 20.15’te yayınlanıyor.


Bu akşam saat 20:15’te özel ve kamu televizyonlarının programlarında prime time’da o var:

Prime time nedir?


Primetime, klasik televizyondaki ana iletim süresini ifade eder. Bu, derecelendirmelerin özellikle yüksek olduğu zamandır. Primetime bu nedenle yayıncılar ve reklamverenler için en önemli dönemdir. Almanya’da, saat 20:15’te başlayan programlar en önemli anlar olarak kabul edilir, ancak medya bilimciler bu terimi saat 23:00’e kadar tüm akşam programı için de kullanırlar.

Almanya’da prime time – neden 20:15?


Almanya’da saat 20:15’in prime time olarak kabul edilmesinin başka bir nedeni daha var. Bunun nedeni, yaklaşık 70 yıl önce ilk kez yayınlanmaya başladığından beri saat 20:00’den 20:15’e kadar dakik bir şekilde yayın yapan “Tagesschau”dur. Pek çok izleyici, “Tagesschau” izleyicisi olmasalar bile, programların saat 20.15’te başlamasını bekliyor.

radyoda prime time


Prime time, radyoda “sürüş süresi” olarak bilinir ve sabah 6 ile 9 ile akşam 4 ile akşam 6 arasındadır. Bu saatlerde, işe veya eve giden taşıtlara özellikle ulaşılır – geleneksel olarak arabada, dolayısıyla adı. Gündüz denilen yerde ise seyircinin sadece küçük bir kısmına ulaşılıyor.

Haberler/th