Evde Tütün Sararak Para Kazanma

Bakec

New member
Son günlerde ki sigara fiyatlarındaki artışlardan dolayı, sigara tiryakileri farklı yollara başvurmalarıyla beraber kişiler yeni iş fırsatı da sunmaktadır. Sigaraya yapılan zamlarla bilikte evde tütün sararak para kazanabilirsiniz. Bu bir nevi yeni bir kazanç sistemi haline gelmiştir.

Özellikle tütün üretiminin yoğun olduğu illerde tütün sarma işine daha çok rağbet göstermekte olup, aynı zamanda farklı şehirlere kargo hizmeti bile yapmaktadırlar. Tütün sarma işlemi bir nevi patron işveren ilişkisi gibi dir. Tek fark olarak bu işi evde yapıyor olmanızdır.

İşveren tütünü alır evinize kadar getirir, ve sarma işlemi bittikten sonra tekrar alıp götürür. Bu işlem iş bitinceye kadar her gün devam etmektedir.

Ne Kadar Para Kazanırım?
Ne kadar çok para kazanacağınız size kalmış bir durumdur. Ne kadar çok iş çıkarırsanız o kadar çok para kazanırsınız. Örnek olarak göstermek gerekirse; şuanda 200 adet makaron (yani 1 kutu) tütün sarmak size 7 TL kazandıracaktır.

Genellikle aile bireylerinden kadınlar ve bu işi yapabilen çocuklar tarafından ev ekonomisine katkı sunmak amacıyla ek gelir olarak yapmaktadırlar. Yani anlayacağınız ne kadar çok tütün sararsanız o kadar çok para kazanırsınız.

Tütün Sarma İşi Nasıl Yapılır?
Tütün sarma işlemi biraz yorucu bir iştir. Bu işi yapmak için öncelikle bu işi daha önce yapan kişiler bilgi almanız gerekmektedir. Tütün sarmak için 2 şeye ihtiyaç vardır. Bunlar;

Sigara sarma makinası
Makaron sigara filtresi


Yukarıdaki makine ile sigara sarma işlemi yapılabilmektedir.