Google’ın PlayStore incelemeleri artık daha ilgili olacak…

DeSouza

New member
Google, Play Store’daki kullanıcı değerlendirmelerini fazlaca daha işe fayda hale getirebilecek bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Android Police aracılığıyla bildirilen yeni özellik, yorumların telefon, tablet / katlanabilir, Chromebook, Android Auto yahut giyilebilir olmak üzere, kullandığınız aygıt cinsine nazaran gösterilmesini sağlıyor. Bu özellik, Ağustos 2021’de “2022’nin başlarında gelecek” denilerek duyurulmuştu.


Android uygulamaları daha da fazla aygıt çeşidine yayıldıkça, bu özellik giderek daha değerli hale geliyor. Google’ın yakında çıkacak olan Pixel Tablet’ini kullanan biri, bir uygulamayı Chromebook’ta çalıştıran birinden hayli farklı bir biçimde deneyimleyecektir ve katlanır telefonları olan şahıslar muhtemelen bir uygulamanın büyük ekranda nasıl çalıştığıyla ilgileneceklerdir. WearOS akıllı saatinize bir uygulama yüklemeye çalışıyorsanız, uygulamanın telefon sürümü hakkındaki incelemelerin sizin için pek kullanışlı olmayacağını söyleyebiliriz.

Sistemde birkaç kıymetli ayrıntı bulunuyor. Google’ın orjinal blog yazısında bildirildiği üzere, tabletler ve katlanabilirler tıpkı kategoride toplanıyor. Bu, 7.6 ve 8.3 inç ekranlarıyla Galaxy Z Fold yahut Surface Duo üzere aygıtlar için sıklıkla mantıklı olsa da, 6.7 inç ekranıyla Galaxy Z Flip’in 14,6 inçlik Galaxy Tab S8 Ultra ile birebir kategoride olması epeyce mantıklı olmayabilir. Bu, birçok insan için büyük olasılıkla bir sorun olmayacak olsa da, sistem, uç durumlarda işleri biraz garip hale getirebilir.