Hangi Şifalı Bitkiler Öksürüğe iyi Gelir?

Hasan

New member
Hangi Şifalı Bitkiler Öksürüğe iyi Gelir?
Öksürük için birden fazla şifalı bitki tavsiyesinde bulunabilir ve bunların gerçekte öksürüğü giderdiği kanıtlanmıştır. Bunlardan bazıları şunlardır;

Ihlamur Çayı: Öksürük için akla gelen ilk yöntemdir. Yapmanız gereken ıhlamuru sıcak suda kaynatarak içmektir. Öksürüğün uyku sırasında daha çok görüldüğünden dolayı yatmadan önce içilmesi sizin için önemlidir.
Zencefil: Genellikle kuru öksürük için kullanılan başarılı bir tedavi yöntemidir. İçinde bulunan bileşenler sayesinde boğazınızdaki kuru öksürüğü keser ve yumuşamasına neden olur.
Zencefil, Karanfil, Bal: Bu 3 karışımdan adeta cennet meyvesi oluşmaktadır. Öksürük dışında bir çok hastalık için kullanılmaktadır. Buda diğer şifalı bitkilerde olduğu gibi, öksürüğü keser ve boğazı yumuşatır.
Sumak: Bu bitki genellikle sıcak iklim bölgelerinde yetişmektedir. Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve özellikle Adıyaman ili sınırları içerisinde çok görülmektedir. Sumak öksürüğün yanında aynı zamanda sindirim sitemi içinde faydalı bir bitkidir. Ekşimsi tadıyla genellikle salata türü yemeklerde kullanılmaktadır.
Sarımsak: Daha çok yemeklerde tükettiğimiz bu bitki bir nevi antibiyotik görevi yapmaktadır. Bir çok tedavi yönteminde kullanılmaktadır. Özellikle saçkıran saç dökülmesine iyi geldiği söylenmektedir.
Bu tedavi yöntemlerini uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var; kesinlikle çay gibi tüketilen şifalı bitkilere kesinlikle şeker konulmaması belirtilmiştir.

Şekerin içmiş olduğunuz içeceğin içindeki sağlık açısından önemli olan bileşenleri devre dışı bıraktığı belirtilmiştir. Peki bu şifalı bitkileri nereden bulabilirim; Her şehirde aktar bulunmaktadır. size en yakından aktardan bu şifalı bitkileri isteyebilirsiniz.

Aktar Nedir? Aktar demek, kimyasaldan uzak daha çok doğal ürünlerin tercih edildiği ve bu şifalı bitkilerin satıldığı yerdir.