Microsoft’un ekim ayınds App Store’dan çektiği uygulaması, artık geri döndü

DeSouza

New member
Microsoft’un SwiftKey klavyesi, beklenmedik bir biçimde App Store’a geri döndü. Şirket, iOS için klavye takviyesini ekim ayında resmi olarak durdurmuş ve uygulamayı App Store’dan kaldırmıştı. Lakin artık bu sonucundan geri adım atmış üzere görünüyor.

Microsoft, yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizden aldığımız geri bildirim uyarınca, SwiftKey iOS’u yeniden Apple App Store’a koymaya karar verdik” dedi ve devam etti: “Daha fazla bilgiyi Support.SwiftKey.com adresinden alabilirsiniz.

SwiftKey geri döndü, lakin güncellenme tarihi hala 11 Ağustos 2021 görünüyor. Uygulamanın yeni sürümlere güncellenip güncellenmeyeceği çabucak hemen aşikâr değil, lakin birtakım değişikliklerin olacağı düşünülüyor. Microsoft’un OneNote ve Office genel müdürü Vishnu Nath, kullanıcıların yaşanacak yeni gelişmelere hazırlıklı olmasını istedi ve Microsoft’un, klavye yazılımına büyük yatırım yapmayı planladığını müjdeledi.

SwiftKey başlangıçta Android platformunda son derece tanınan olmuştu ve iOS 8 ile bir arada, 2014’te Apple üçüncü parti klavye yazılımlarına müsaade vermeye başladığında, iOS platformuna taşınmıştı. 2016’da Microsoft tarafınca satın alındı. Android platformunda başından beri bulunuyor ve pek tanınan durumda.