Önizleme ve yayın tarihleri - 15.5.2023 Pazartesi

Leila

Global Mod
Global Mod
“Hartz und Herzen”in sosyal belgesellerinde odak, sosyal sıcak noktalardaki insanların yaşamlarıdır. Kahramanlara, örneğin Hartz 4 alıcıları veya geçim seviyesinde yaşayan insanlar da dahil olmak üzere aylarca kameralar eşlik ediyor. Film şu ana kadar Mannheim’daki Benz kışlasında, Duisburg’daki demiryolu yerleşiminde veya Rostock’taki Blockmacherring’de çekildi. Yayın tarihleri, güncel bölümler ve kahramanlar hakkında tüm bilgiler burada genel bakışta bulunabilir.

Bir bakışta “hartz ve sıcak”: hepsi bununla ilgili


“Hartz und Herzen”in yeni bölümleri şu anda Benz kışlasında yayınlanıyor. RTL II, her Salı saat 20:15’te yeni bir bölüm yayınlar. İş günlerinde, eski bölümler de tekrarlar halinde, genellikle 13:55 civarında gösterilir.

 • TV ve canlı yayın: RTL II veya RTL+ üzerinden çevrimiçi
 • Karizma: Salı günleri 20:15’ten itibaren
“Hartz und Herzen”in yeni bölümleri yalnızca Salı günleri saat 20:15’te, RTL2 ise diğer tüm iş günlerinde eski bölümleri yayınlar.

TV’de “Hartz ve sıcak”: güncel yayın tarihleri 2023

 • 15 Mayıs 2023 Pazartesi 16:05: 6. Sezon 20. Bölüm
 • 16 Mayıs 2023 Salı 16:05: 6. Sezon 21. Bölüm
 • 17 Mayıs 2023 Çarşamba 16:05: 6. Sezon 22. Bölüm
 • 18 Mayıs 2023 Perşembe: bölüm yok
 • 19 Mayıs 2023 Cuma 16:05: 6. Sezon 23. Bölüm
“Hartz ve sıcak” Önizleme: 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü konu bu


Janine uzun zamandır makyöz olarak kendi işini kurmayı planlıyor. Kendi güzellik salonunu açmak istiyor ve bir tanıdığı aracılığıyla yer bulmuş bile. Bununla birlikte, başlangıç finansmanı almak için, Hartz IV alıcısının ofisi iş fikrine ikna etmesi gerekir. Janine, iş merkezine sunduğu bir başlangıç merkeziyle birlikte bir iş planı hazırladı. Bekar anne, mali başlangıç yardımı başvurusu için çok çalıştı ve şimdi onay almayı umuyor.

Dieter ayrıca geleceğe olumlu bakıyor: Şimdi bir bahçe ve peyzaj şirketinde staj yapmaya başladı ve daha sonra bir iş teklifi almayı umuyor.


Sonunda Petra ve Sascha için düğün çanları çalıyor! Ancak nikah memuru, düğünde neden tanık ve arkadaşların bulunmadığını açıklayamaz.Janine uzun zamandır kendi güzellik salonunda makyöz olarak serbest meslek sahibi olmayı planlıyor.


Janine uzun zamandır kendi güzellik salonunda makyöz olarak serbest meslek sahibi olmayı planlıyor.

© Kaynak: RTLZWEI / UFA GÖSTERİSİ & GERÇEKLER

“Hartz ve sıcak” Önizleme: 16 Mayıs 2023 Salı günü tüm mesele bu


Janine sıcak kömürlerin üzerine oturuyor. Kendi güzellik salonunun başlangıç sübvansiyonu için ofisten “git” hala kayıp. Artık bekar bir annenin profesyonel geleceği ve makyöz olarak serbest meslek sahibi olma şansı, iş merkezinin finans departmanına bağlı.

Bu arada Dieter, bahçecilik ve çevre düzenlemesi alanındaki iki haftalık stajından sadece bir hafta sonra hastalanmak zorunda kaldı. 53 yaşındaki kesinlikle işe geri dönmek istiyor ve nihayet ofisten bağımsız hale gelmek için bir iş teklifi için hala bir umut ışığı görüyor.


Ne yazık ki Dieter'in bahçecilik ve çevre düzenlemesi stajı planladığından farklı gidiyor.

Ne yazık ki Dieter'in bahçecilik ve çevre düzenlemesi stajı planladığından farklı gidiyor.


Ne yazık ki Dieter’in bahçecilik ve çevre düzenlemesi stajı planladığından farklı gidiyor.

© Kaynak: RTLZWEI / UFA GÖSTERİSİ & GERÇEKLER

“Hartz ve sıcak” Önizleme: 17 Mayıs 2023 Çarşamba günü konu bu


Christine’in en küçük kızı Sofie okula başlamak üzeredir. Altı yaşındaki bekleyemez. Ancak Christine bir süredir hastayla daha fazla ilgilenebilmek için annesine yakınlaşma fikriyle oynuyor. Kızı Sofie için taşınmak, planlanandan farklı bir ilkokula gitmek anlamına gelir. Christine hangi kararı verecek?

Janine’in erkek kardeşi Pascal’da hem profesyonel hem de özel olarak çok şey oldu. Geçici bir iş ve işçi bulma şirketinde iki haftalık bir stajın ardından işe alındı ve şu anda Deutsche Bahn’da çalışıyor. Yeni iş, bir süredir işsiz olan ve okulu bitirmemiş olan Mannheim yerlisi için bir şans eseri. Pascal için özel olarak da işler daha iyi gidiyor. Görünüşe göre kız arkadaşıyla olan ilişki krizi geçmişte kaldı.


Pascal için çok şey oldu. Stajından sonra geçici bir iş ajansında işe alındı ve şimdi Deutsche Bahn'da çalışıyor. Ayrıca kız arkadaşıyla yaşadığı ilişki krizi de geçmişte kalmıştır.

Pascal için çok şey oldu. Stajından sonra geçici bir iş ajansında işe alındı ve şimdi Deutsche Bahn'da çalışıyor. Ayrıca kız arkadaşıyla yaşadığı ilişki krizi de geçmişte kalmıştır.


Pascal için çok şey oldu. Stajından sonra geçici bir iş ajansında işe alındı ve şimdi Deutsche Bahn’da çalışıyor. Ayrıca kız arkadaşıyla yaşadığı ilişki krizi de geçmişte kalmıştır.

© Kaynak: RTLZWEI / UFA GÖSTERİSİ & GERÇEKLER

“Hartz ve sıcak” önizleme: 18 Mayıs Perşembe günü bölüm yok


18 Mayıs Yükseliş Günü. RTL II de dahil olmak üzere resmi tatillerde birçok TV kanalı programlarını değiştiriyor: Perşembe yerine 23. bölüm Cuma günü 16:05’te yayınlanacak

“Hartz ve sıcak” Önizleme: bölüm iptal edildi


Yükseliş Günü’nde “Hartz ve sıcak” ın yeni bölümü yok. 23. Bölüm 19 Mayıs Cuma günü normal saatinde yayınlanacak.

“Hartz ve samimi”: Benz kışlasının sakinleri


“Hartz und Herzen” birçok yerde çekildi, özellikle Mannheim’daki sözde Benz kışlasındaki sosyal belgesel iyi biliniyor.

Formatın en tanınmış kişileri arasında, örneğin, sekiz çocuk babası Elvis ve ailesi ya da küçük emekli maaşı ile geçim düzeyinde yaşayan emekli Dagmar yer alır. Kalabalığın favorilerinden biri, ikizleri Jayden ve Jaylin ile Benz kışlasında yaşayan Janine. Belgesel, genç, bekar bir anne olarak hayatına eşlik ediyor.

Duisburg, Bitterfeld-Wolfen, Rostock, Salzgitter, Pirmasens, Niedergörsdorf, Bergheim, Frankfurt (Oder), Krefeld ve Köln gibi başka yerlerde de çekimler yapılıyor.

“Hartz ve yürekten”: Tüm mevsimler ve yerler


Seri

Yıl

konum

1

2016

Duisburg

2

(daha önce yayınlanmadı)

3

2017

Mannheim (Benz kışlası)

4

2017

Bitterfeld-Wolfen

5

2018

Mannheim (Benz kışlası)

6

2018

Rostock

7

2018

Salzgitter Lebenstedt

8.

2019

Pirmasen’ler

9

2019

Niedergorsdorf

10

2020

Rostock

11

2019

Manheim

12

2020

dağ evi

13

2020

Salzgitter’e dön

14

2020

Benz kışlasına dön

15

2020

Krefeld

16

2020

Frankfurt (Öder)

17

2021

Köln-Bickendorf
“Hartz ve sıcak” yıldızlar: Bu tanınmış yüzler çoktan vefat etti


2016’dan beri RTL II, zor kaderleri olan birçok insan da dahil olmak üzere “Hartz und Herzen” gösterisinin kahramanlarına eşlik ediyor. Bazıları yıllar içinde izleyicilerin gerçek favorileri haline gelirken, izleyiciler diğerlerine – bazen çok şaşırtıcı bir şekilde – veda etmek zorunda kaldı.

 • 2023’te “Hartz und samimi” Marion’un 56 yaşında öldüğü öğrenildi. Gösterinin bir parçası olarak, birkaç yıl önce yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermesine neden olan akciğer hastalığı KOAH’tan sık sık bahsetti.
 • 16 yaşındaki Lisa-Marie, Mannheim’daki Benz kışlasından tanıdık bir yüzdü ve 23 Kasım 2022’de beklenmedik bir şekilde öldü. Ölüm nedeni henüz bilinmiyor. En son sosyal belgeselde, ailesi şeker hastalığı nedeniyle onun için rehabilitasyonda bir yer için savaşırken görüldü.
 • 8 Kasım 2021’de Dagmar, Benz kışlasında 67 yaşında öldü. Benz kışlasının “iyi ruhunun” resmi ölüm nedeni henüz açıklanmadı, ancak emekli akciğer hastalığı KOAH’tan muzdaripti. uzun bir süre ve hala yüzde 17 civarında bir akciğer kapasitesine sahipti.
 • Duisburg’lu Frank M.’nin ölümü de geniş yankı uyandırdı. 47 yaşındaki öldürüldüğü için işsiz madencinin ölümüyle ilgili koşullar özellikle dramatik. Bir komşu onu dairesinde boğulmuş halde buldu.
“Hartz ve yürekten”: Dizi gerçekten gerçek mi yoksa kurgu mu?


UFA Show & Factual GmbH’nin Genel Müdürü Ute Biernat’a göre, proje sahnelenmiş bir gösteri değil.


“2014’te proje fikri ilk ortaya çıktığında, bizim için hemen netleşti: Biz sadece gerçek hayatı herhangi bir senaryo olmadan göstermek istiyoruz.”

Biernat’a göre bu, ekip için de bir riskti, çünkü yerinde bir çekimin haftalarca süreceğini veya hiçbir şeyin olmayacağını önceden tahmin etmek mümkün değildi. Ancak ilk çekimden sonra bile belli oldu. “gerçek hayat – gerçek insanlarla ve onların gerçek duygularıyla – en iyi hikayeleri yazar”.