Profesyonel dansçı Christian Polanc, Eva Padberg'in ayrılışından üzüntü duyuyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Model Eva Padberg, Cuma akşamı “Let's Dance”in 17. sezonunun üçüncü bölümünden vazgeçmek zorunda kaldı. 44 yaşındaki oyuncu, profesyonel dansçı Paul Lorenz ile yaptığı hızlı adımlarla jüri ve seyircilerden en az puanı aldı. Uzun süredir RTL şovunda profesyonel dansçı olan Christian Polanc, Padberg'in erken ayrılmasından üzüntü duyuyor. Ancak dans eden çiftin neden önemli noktaları kaçırdığından şüpheleniyor. “Ona daha çok inanırdım ama sonuçta seyircinin söz hakkı var. Henüz orada değildi. Polanc, Almanya editoryal ağına (Haberler) “Bir süper model olarak düşündüğünüz kadar dışa dönük değildi” dedi.

Katılımcı Stefano Zarella da titremek zorunda kaldı. Gösterici Giovanni Zarrella'nın kardeşi ve dans partneri Mariia Maksina jüriden sadece on puan aldı. Hatta yıldız jüri üyesi Joachim Llambi, çifti sadece iki puanla cezalandırdı. Uzman Polanc çok özel bir nedenden dolayı jüriyle aynı fikirde: “Aslında oldukça iyi dans edildi – aslında kötü bir duruş yoktu – ama bu tam bir ritim felaketiydi.” Ritim bir nakavt kriteridir.

Polanc aynı zamanda Detlef “D!” konusunda da iyileştirme yapılması gerektiğini düşünüyor. Soost. Hip-hop uzmanı ve koreograf Cuma günü Ekaterina Leonova ile Paso Doble dansı yaptı. “Yukarı, aşağı. Bunun değişmesi gerekiyor. Bu kesinlikle özensizceydi. Ayaklar kapalıyken bir ayağın diğerinin yanında olması ve on santimetre aralık olmaması gerekiyor” diyor Polanc, dansı analiz ederken. Jüri performansa 17 puan verdi.

Zayıf ayak hareketleri Polanc'ı şaşırtıyor; özellikle de Soost'un geçmişi nedeniyle. “Aslında hip-hop'ta da durum farklı değil. 2011 “Hadi Dans Edelim” kazananı, “Umarım Detlef ve Ekaterina bu konuda çok çalışırlar” dedi.

Profesyonel dansçı jüriye itiraz etti

Polanc, gecenin dansını Gabriel Kelly ve Malika Dzumaev'in izledi. “Gabriel ve Malika gerçekten harika bir rumba dansı yaptılar. İyi temel bilgiler, iyi bir atmosfer ve bolca dans” diyor Polanc. Jüri toplam 24 puan verdi.

Ancak hikayenin sonu bu değildi: Komedyen Tony Bauer, Anastasia Stan ile hızlı adım atarak bir puan daha aldı. 25 puanla gecenin en fazla puanını topladılar. Yargıç Jorge González bu sezon ilk kez on puan verdi. Polanc bunu anlayamıyor: “Bu benim için iyi bir yedi puandı, ancak on değil.” Yine de Polanc, dans eden çiftin performansını övüyor: “İkisinin de yaptıklarını seviyorum. Antrenmanlarda ikisiyle birlikte orada olmak isterdim. Tony gerçekten iyi bir hızlı adım dansı yaptı.”

Şampiyonluk için yakın yarış mı var?

Polanc sezonun geri kalanı için yakın bir yarış öngörüyor. “Genel olarak, başlangıçtan beri sahip olduğum tablo doğrulandı: bazı iyileştirmelerin zaten açıkça görülebildiği oldukça homojen bir alana sahibiz.”

2011 yılında Christian Polanc, Maite Kelly ile birlikte RTL dans gösterisini kazandı.

2011 yılında Christian Polanc, Maite Kelly ile birlikte RTL dans gösterisini kazandı.

Kaynak: resim ittifakı / dpa

Ancak Polanc'a göre her zaman haftadan haftaya kaymalar oluyor ve bu da puanlara yansıyor. Profesyonel dansçı, “Haydi Dans Hakkında Konuşalım” adlı podcast'inde hangi küçük şeylerin fark yarattığını analiz ediyor.

Yıldızların önümüzdeki Cuma günü finale doğru bir adım daha atması gerekiyor. Bir sonraki gösteri tamamen “Italo Gecesi” sloganıyla ilgili.