Spotify Para Kazanma

Hasan

New member
Spotify kullanıcıları, spotify şifre değiştirme nasıl olur, spotify müzik indirme, spotify isim değiştirme, spotify şarkı indirme gibi aramalarda kullanıcılar tarafından bir çok soru gelmektedir. İlgili makalemizi okuyarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Spotify İsviçre merkezli ücretli bir müzik programıdır. Sistem sanatçıların şarkılarını buraya yüklemesi ve dinleyicilerin belli bir ücret karşılığında müzikleri dinlemesi ile çalışır. Şarkı dinlemek için dinleyiciler ödedikleri tutarın belli bir kısmını sanatçıya telif hakkı için ödemiş olurlar ve sistem bu şekilde para odaklı olarak çalışır. Hem müzik dinlenirken hem de sanatçıya para kazandırmak söz konusudur. Hem şarkıcılara para kazandırırken dünya çapında tanınmasına fırsat veren bir müzik platformudur. Spotify programına üye iseniz ve müzik dinliyorsanız sadece para kazanamazsınız. Para kazanmak için mutlaka sizin de bir müzik yapıyor olmanız gereklidir.

Spotify ile Müzik Yapmak
Spotify üzerinden para kazanmanız için mutlaka müzik yapıyor olmanız gerekmektedir. Hangi kategoride olduğu önemli olmadan müzik yapıyor ve spotify üzerinden yükleme yapmanız yeterli olacaktır. Ancak müzik yüklemek ücretli olduğu gibi bir müzik şirketi ile anlaşma yapmanız gerekmektedir. İş kurar gibi sermaye ile başlarsınız. Uygulamalarda ve müzik sitelerinde yer alan milyonlarca müzik şirketi vardır. Bu distribütör müzik şirketlerine spotify rehberinin alt kısmından ulaşmanız mümkündür. Bazı müzik şirketleri direk yayınlarken bazı müzik şirketleri ise yayınladıkları şarkı başına komisyon alarak çalışırlar.

Kendinizi Tanıtın
Eğer sanatçı değilseniz ve kimse tarafından bilinmiyorsanız müzikleri sadece siz ve arkadaşlarınız dinler. Durumun bu şekilde olmaması için küçük çaplı bir pazarlama çalışması yapmanız gerekmektedir. Spotify üzerinden para kazanmak için kendinizi tanıtmanız ve izlenmeniz önemlidir. Dinlenme kitlenizi arttırmak için popüler şarkı listesine şarkınızı ekletmeniz gerekmektedir. Bazı popüler müzik listeleri eklenmeniz için ücret talep ederler. Ortalama bir kitle oluşturmak için ücret ödeyip listeye kendinizi ekletebilirsiniz. Listelerde yer almak belli bir kitleye ulaştırırken sizi aynı zamanda para kazanmanıza neden olacaktır.

Müzik Yükleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?
Spotify ile para kazanmak sadece müzik yükleyerek gerçekleşir ve müzik yükleyerek para kazandıran bir platform olarak internette yerini almıştır. Ücretlendirme politikası olarak spotify her ülkede aynı sistemi uygulamaktadır. Her bir dinlenme için spotify dinlenme başına 3 kuruş ücret ödemektedir. Bu ücretin ödenme koşulu dinleyicinin en az 30 saniye aktif kalarak müziğinizi dinlemesidir. Daha az dinlerse veya kapatırsa spotify tarafınıza ücret ödemez.

Müzik yüklemek ve para kazanabilmek için bir müzik distribütörü ile çalışmanız şartı da vardır. Küçük ya da büyük şirket fark etmeden bağlantı kurup müzik şirketleri üzerinden sisteme müziklerinizi yükleyerek para kazanmanız mümkündür.