Steam deklare etti! Oyuncular hangi işletim sistemini tercih ediyor?

ahmetbeyler

New member
Steam, aylık gerçekleştirdiği donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Bu sayede platformdaki kullanıcıların hangi donanımları ve işletim sistemlerini kullandığı konusunda bilgi sahibi olabiliyoruz. Pekala ocak ayı itibariyle oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemleri hangileri? İşte en epey kullanılan işletim sistemleri!

Steam en hayli kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı

Steam, ocak ayının en çok kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı. Buna bakılırsa 2021’de çıkış yapan ve birinci etapta önemli problemlerle gündemden düşmeyen Windows 11, son periyotta meselelerden büyük ölçüde arınmasına karşın hala oyuncuların tercih ettiği bir sürüm değil. Çünkü Windows 10, aralık ayına kıyasla yüzde 1,96 oranında bir düşüş yaşamasına karşın yüzde 63,46’lik pazar hissesiyle hala dorukta yer almaya devam ediyor.


Windows 11 kullanması geçtiğimiz ay artış yaşadı. Çünkü sürüm, ocak ayında yüzde 1,91’lik bir artışla yüzde 30,33’lük pazar hissesinin sahibi oldu. Bunun haricinde bir periyoda damga vuran ve son olarak güncelleme takviyesini kaybeden Windows 7 de geçen ay yüzde 0,06’lık düşüşle pastadan yüzde 1,60’lık hisse aldı.Windows 11 sistem gereksinimleri

İşlemci:1 gigahertz (GHz) ya da daha süratli, 2 yahut daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM:4 gigabayt (GB)
Depolama:64 GB ya da daha büyük depolama cihazı
Sistem üretici yazılımı:UEFI, İnançlı Önyükleme özellikli
TPM:Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı:WDDM 2.0 şoförüyle DirectX 12 yahut üzeri ile uyumlu
Ekran:Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet ilişkisi ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümünde, birinci kullanımda aygıt kurulumunu tamamlamak için internet teması ve bir Microsoft hesabı gerekir. Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve kimi özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet teması gerekir.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz hangi sürümü tercih ediyorsunuz ve bu tercihin sebebi ne? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!