“Tat” koçu Tim Raue kendi takım üyesini vuruyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Sonuncusu ilk olacak: “The Taste” koçu Nelson Müller (44) için Sat.1 yemek yarışmasının beşinci bölümü heyecanla başladı. Kendisinin ve kalan tek adayı Theresa’nın (20) mücadele edeceğini vurgulasa da, aynı zamanda farkındaydı: “Rekabet sadece büyük değil, rekabet ezici!” Ne de olsa meslektaşları Alexander Kumptner (39) ve Alexander Hermann’ın (51) yarışan iki veya üç adayı vardı ve Tim Raue (49) himayesindeki tek bir kişiyi bile bırakmak zorunda kalmamıştı!

“İngiliz Kahvaltısı”ndan “Buckingham Sarayı’nda Ziyafet”e

Şu anki konuk jüri üyesi Johannes Nuding’in (37) belirttiği konu hakkında kimse hevesli değildi, tam tersi. “Lütfen İngiltere olmasın,” diye yalvarmıştı Kumptner, ama nafile. Tyrolean Nuding uzunca bir süre Londra’da yaşadı, orada üç yıldız aldı ve Taylor Swift (33), Will Smith (54) ve “birkaç Kardashian” gibi yıldızları misafir etti. “Ama bana hangisi olduğunu sorma!” Şimdi kura belirlendi, Yeşil Takım (Kumptner) bir “İngiliz Kahvaltısı” hazırlamalı, Takım Mavi (Müller) öğle yemeği için bara gitti, Takım Kırmızı (Raue) “İkindi Çayı” görevi verildi ve Takım Sarı (Herrmann) “Buckingham Sarayı’ndaki Ziyafet”te dans etmesine izin verildi.

Ve kim düşünürdü ki: Tek kadından oluşan takım Theresa’nın “balık ve cips” kaşığı, Nuding tarafından en iyi kaşık seçildi, yani: Önümüzdeki turlar için “bağışıktı” ve kesinlikle yarı finaldeydi Alexander Kumptner, Öte yandan, Gina’yı (37) yarışa kaşık bile göndermemiş olmasına ve takım arkadaşı Jan’ı (23) Nuding’in sonuncu yapmasına rağmen, bir adayını kaybetti ve Gina’ya (37) üzülerek veda etti. Ancak koç, Jans Löffel’i tam olarak desteklediğini vurguladı ve öğrenci öğretmeni övdü. “Sana ne diyeceğim, yeniden eğitim almalısın. Hayır Sch..ß, Jan, sen doğalsın. […] Daha kötü çalışan profesyoneller tanıyorum,” amatör aşçının becerilerine ikna olmuştu.

“Hediyelerle Dolu Bir Gün”

Sonraki solo pişirme sırasında Nuding, aralarından seçim yapabileceğiniz ürünler olarak yengeç, kuzu eti ve/veya deniz rezenesi sundu, bunlardan en az birinin kaşıkta bitmesi ve ardından kör tadımda dört koçu ikna etmesi gerekiyordu. Herkes en iyi kaşık için bir altın yıldız ve en kötü kaşık için bir kırmızı yıldız vermek zorunda kaldı, yani toplam sekiz.

Dörtlü, seçtikleri stüdyoya (sadece kaşıklara göre, dikkat edin) toplam yedi aday girdiğinde oldukça şaşırdılar. Açıkçası zevkler burada çok farklıydı. Bu turun galibi, iki altın yıldız alan Tim Raue’nin adayı Victoria (29) oldu. Hermann’ın sarı takımından Tobi (19) ve Theresa da bir tane aldı ve bu teknik direktörleri Müller’i gülümsetti: “Hediyelerle dolu bir gün!”

Mavi Takımda tezahürat: Nelson Müller ve Theresa'sı mutlu

Mavi Takımda tezahürat: Nelson Müller ve Theresa’sı “armağanlarla dolu bir günün” mutluluğunu yaşıyor.

© Kaynak: SAT.1 / Jens Hartmann

Sarı takım için iki kırmızı yıldız (Verena, 30 ve Helena, 40) ve kırmızı takım için iki (Yvonne, 39 ve Egor, 28) vardı. Trajik: Çömezi Egor’a kırmızı yıldızı veren Tim Raue’nin kendisiydi çünkü o kendisine “kesinlikle yapmama” izni vermişti. Raue sertçe, “O zaman şunu söylemelisin: Hey, bu o… o!”, diye yargıladı.

“Böyle bir şey olamaz”

Ne oldu? Egor’un “açıklayamadığı” tadım sırasında bir parça yengeç kabuğu ısırdı. “Yazıklar olsun. Bu beni gerçekten ölesiye rahatsız ediyor. Böyle bir şey olamaz.”

Burada konuk jüri üyesinin Tirol’deki evinden gelen domuz pastırması sahnelenmelidir. Dört kaşık için de övgüler vardı ve birinci turda olduğu gibi, sadece sonunda karar verilen nüanslar, en iyi şefi vurguladı. Ancak bir nüans bile kovulmaya neden olabilir: Egor’un Tirol domuz pastırması, sivri lahana ve panko ile gnocchi’si dördüncü oldu ve takım arkadaşı Sabine’nin (56) sahne arkasında acı gözyaşlarına neden oldu. Kendisi veda etmek için bestelenmiş kelimeler buldu: “Hem kişisel hem de mutfak açısından çok şey öğrendim.”

Haberler/Tele gösterisi