Transseksüel model Mirella, Heidi Klum’un eleştirilerinin ardından çıktı.

Leila

Global Mod
Global Mod
Çöle hoş geldiniz! “Germany’s Next Top Model”in (Perşembe, 20.15, Pro Sieben) bu bölümünde nihayet yine büyük bir fotoğraf çekimi var. Aday Selma (18) fotoğrafçıyı çok uzaktan tanır: “Sanırım bu Kristian Schuller!” Heyecanla diyor.

52 yaşındaki “‘GNTM’de bir efsanedir”. Aslında, uzun yıllardır gösterinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Çorak manzaraya karşı öne çıkan bir dizi büyük, parlak renkli topları örttü. “Bugünkü çekim tamamen renk, grafik ve şiir üzerine. Bu klasik bir moda çekimi değil, bir fantaziyi, hayata karşı bir tavrı tasvir etmekle ilgili,” diye açıklıyor Schuller.

Adaylar pelerinli dökümlü, rengarenk elbiseler giyerler. Ancak başlık, en büyük sohbet konusu: renkli boneler. Coco bunun harika olduğunu düşünüyor: “Bornelerde çok fazla damlama var!”, Bir şey iyi göründüğünde gençler arasında popüler olan bir deyiş kullanıyor.

Öte yandan trans model Mirella hayran değil: 21 yaşındaki “Bornetli son aptal gibi görüneceğimden endişeleniyorum” diye korkuyor. Diğerlerine, örneğin kızardığında uzun saçlarını “koruyucu bir kalkan gibi” kullandığını açıklıyor. Rakip Vivien ona güvence veriyor: “Hepimiz son aptallar gibi görüneceğiz” diye korkuyor.

Heidi Klum, Mirella hakkında: “Bu benim için çok hanımefendi!”

Tanınmış fotoğrafçı adayların nasıl poz vermesi gerektiği konusunda çok kesin fikirlere sahip. “Yanında çizimlerin bile var mı?” Heidi Klum merak ediyor. Schuller hiçbir şeyi şansa bırakmak istemiyor. Daha önce üçüncü işini bir giyim firmasının kampanya yüzü olarak alan Selma, şu anda çok iyi durumda. “Sadece eğlenceli!” fotoğrafçı mutlu bir şekilde diyor. Heidi daha da ileri gidiyor: “Epik atışlar!” O övüyor.

Hava inceliyor

“GNTM”de hava zayıflıyor: Heidi Klum ve fotoğrafçı Kristian Schuller fotoğraflara eleştirel bakıyor.

© Kaynak: ProSieben / Sven Doornkaat

Öte yandan, Hamburg’dan Olivia (22) ile birkaç iyi fotoğrafın kutuya girmesi daha uzun sürüyor. Heidi Klum, “Böyle flop olmuyor, o kadar parlak değil” diye eleştiriyor. 49 yaşındaki oyuncu da Mirella’nın performansından emin değil: “Bunu o kadar teatral yapıyor ki, o kadar güçlü değil. Bu benim için çok hanımefendi!” Katherine çekimi Kristian Schuller’a onun işine ne kadar hayran olduğunu itiraf etmek için kullanıyor: “Senin yazdığın bir kitap okudum ve senin tarafından fotoğraflanabileceğim kadar ileri gidebileceğimi umuyordum.” Profesyonel, bunu duymaktan hoşlanır: “Ah, şimdi gerçekten utandım, sevindim!” diye yanıtlıyor Schuller.

Eleme Yürüyüşü, çölde hayalet bir kasabada gerçekleşir. On aday, Berlin’den tasarımcı Esther Perbandt’ın couture kıyafetlerini giyiyor: Sadece siyah koleksiyonlar tasarlıyor. Bir başka özellik: modeller yüksek topuklu ayakkabılar yerine düz ayakkabılarla yürürler. Konuk jüri üyesi Karolína Kurková bunun mutlaka bir avantaj olmadığını biliyor: “Belki de daha rahat olduğu için daha kolay. Ancak modelin karizması için bu o kadar kolay değil. Düz ayakkabılar yürüyüşe her gün bir şeyler katar. Ama özel tasarım bir yürüyüşte durum böyle değil.”

“Cehenneme Giden Otoyol”da “GNTM” adayı

Tasarımcı da tam olarak ne istediğini biliyor. Coco ile ilk başta kıyafeti hissetmez, ancak daha sonra sokakta yürürken hoş bir şekilde şaşırır. Belki de Coco’nun çaldığı içsel film müziğiydi? “Yürürken ‘Highway to Hell’ şarkısını düşündüm” diyor gülerek.

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Jüri, işaretlemeleri gözden kaçıran ve setten neşeyle çıkan favori Selma’ya şaşırır. Karolína Kurková, 18 yaşındaki oyuncunun “sallanan yürüyüşünü” de eleştiriyor, ancak Heidi Klum adayının yanında duruyor: “Biraz zıplıyor, ama bence bu onu bir yere götürüyor.”

49 yaşındaki süper model, umutlu gence denenmiş ve test edilmiş bir model numarası gösteriyor: Adayın kafasına, yürürken dengede kalabilmesi ve daha dik yürüyebilmesi için bir klasör koyuyor. Selma bunu sportif bir tavırla karşılıyor: “Benimle pratik yapmak için zaman ayırmasının gerçekten çok hoş olduğunu düşündüm.”

Tasarımcı geniş bacaklı pozu eleştiriyor

Ida (23) ve en yaşlı model Nicole (49) jüriden çok sayıda övgü aldı. Katherine (20) söz konusu olduğunda, poz başarısız oluyor: “Çok geniş bacaklıydı” diyor Heidi Klum ve Karolína Kurková ekliyor: “Poz neredeyse dengeleyici bir hareket gibiydi.” Aynı zamanda konuk jüri üyesi olan tasarımcı Esther Perbandt daha da spesifik: “Poz benim için fazla erkeksiydi. Ama ben kadın gücüne sahip olmak istiyorum ama ‘Bacaklarımı böyle yere vuracağım’ demenize gerek yok.”

Fotoğraf çekimindeki eleştirilerin ardından Mirella, yürüyüşüyle ikna etmek istiyor. Ağır elbisesiyle kendini iyi ve güçlü hissediyor. Ancak jüri, 21 yaşındaki oyuncunun kıyafeti sunuş şeklini beğenmedi: “Eteğini biraz garip bir şekilde yanlara tuttun, bu yüzden biraz geniş görünüyordu,” diyor Kurková. Heidi Klum: “Bir elini elbisenin yanında bıraksaydın güzel olurdu.” En sert eleştiri Esther Perbandt’ın kendisinden geliyor: “Koşmanın eğlencesini görmedim.” Klum: “Kavga gibi göründüğünde sadece aptalca.” Bundan sonra net: Mirella için başka fotoğraf yok.

Mirella, “‘GNTM’den hem ağlayan hem de gülen bir gözle ayrılıyorum” diyor. Ancak yenilgiye rağmen model olma arzusu sarsılmaz: “Bunun gibi bir etek dikeceğim ve sonra Paris veya New York’ta koşacağım” diye söz veriyor kavgacı bir şekilde.

Haberler/Televizyon