Ucuza Windows 11 almak için son şans!

kuponsever

Global Mod
Global Mod
2015 yılında piyasaya sürülen Windows 10, bir epeyce kullanıcı tarafınca sevildi. Windows 11’in çıkışıyla birlikte eski popülerliğini yitiren sürüm, yavaş yavaş sonlarına geliyor. Direkt Microsoft’un sitesinden lisans almak istiyorsanız son talih. O denli ki Microsoft’un yaptığı duyuruyla birlikte Windows 10’un satışı durduruluyor. İşte haberin bilgileri…

Microsoft, Windows 10 satışlarını durdurdu!

Microsoft, Windows 10 Home ve Professional eser indirme sayfalarında 31 Ocak 2023 tarihinin son satın alma vakti olduğunu belirten bir yazı paylaştı. Farklı siteler üzerinden eser anahtarı satın alınabilse de, bu Microsoft üzerinden satın almak için vaktin hayli az kaldığı manasına geliyor. Eser anahtarı satımı durdurulsa bile bir daha de 14 Ekim 2025 tarihine kadar Microsoft, Windows 10’a dayanak vermeye devam edecek.


Microsoft’un bu hamleyi kullanıcıların Windows 11’e geçiş yapmasını zorlamak ismine yaptığını düşünen bir epeyce insan var. Bu tarihten daha sonra Windows 10 lisansı satın almak isteyen müşterilerin dijital stokları tükenmedilk evvel üçüncü taraf satıcılar ile irtibata geçmesi gerekiyor. İnternet üzerinden bu lisans anahtarlarını bulup satın almak kolay olsa da, bir hayli insan güvenlik niçiniyle Windows 11’e geçmeyi tercih edecek üzere gözüküyor.Windows sayfasında Microsoft’un yaptığı kısa açıklama ise şöyle:

“31 Ocak 2023, bu Windows 10 indirmesinin satışa sunulduğu son gün olacak. Windows 10, 14 Ekim 2025’e kadar bilgisayarınızı virüslerden, casus yazılımlardan ve öteki makûs hedefli yazılımlardan müdafaaya yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleriyle desteklenmeye devam edecek.”

Microsoft, Windows 10’u 2015‘te piyasaya sürdü ve mevcut lisanslı Windows 7 ve 8 kullanıcılarının hiç bir fiyat ödemeden yeni sürüme yükseltme yapmasını sağladı. Akabinde Microsoft, 10 Ocak 2023 tarihi itibariyle Windows 7 ve 8’e olan takviyeye son verdi. Bu işletim sistemleri artık güvenlik güncellemeleri ve acil durum yamaları almayacak.

Ayrıca her bilgisayar Windows 11’in sistem ihtiyaçlarını karşılamıyor olabilir. İstenilen sistem ihtiyaçlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Pekala siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Windows 11 gereğince başarılı mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.