WhatsApp’ta görünmez olmak: WhatsApp’ta nasıl görünmez olabilirsiniz?

DeSouza

New member
WhatsApp kullananlar, karşıdaki şahıstan gelen bir iletisi görüp yanıtlamaması ya da geç yanıtlaması niçiniyle vakit zaman sıkıntı duruma düşebilir. Çünkü WhatsApp, hem çevrimiçi olduğunuza dair, tıpkı vakitte gelen bir bildirisi okuyup okumadığınıza dair bir hayli ayrıntısı karşıdaki bireye aslına bakarsan sunar.

bu biçimde bir duruma düşmemek için, “WhatsApp’ta nasıl görünmez olunur” sorusunun karşılığını bilmenizde fayda var. Aslında eski MSN Messenger’da ya da ICQ’da bile “çevrimdışı görün” üzere bir seçenek varken, WhatsApp’ta bunun tek tıklamalık biş süreç olmaması şaşırtan.

WhatsApp’ta Görünmez Olmanın Yolları

bir daha de, WhatsApp kullanırken görünmez olmanzın yolları yok değil. Saklılığı artırabilen ve kullanıcıların neler yaptığınızı bilmemesine imkan tanıyan bu seçeneklere göz atıyoruz…

1. “Son Görülme ve Çevrimiçi” durumunu gizleyin


Kişilerinizin WhatsApp’ta en son ne vakit faal olduğunuzu ya da o an çevrimiçi olup olmadığınızı bilmesini engelleyebilirsiniz. Uygulama ayarlarından “Gizlilik” kısmını açın ve akabinde “Son Görülme ve Çevrimiçi” seçeneğini “Hiç Kimse” olacak biçimde değiştirin.

2. Okundu bilgisini kapatın


Bu seçenek 2015’ten beri var. Etkin hale getirildiğinde, karşıdaki kişinin sizin bildirisi okuduğunuzu görmesi engellenebiliyor. Diğer bir deyişle, mavi tiki ömrünüzden çıkartıyor. Lakin tıpkı biçimde, siz de karşı tarafın bildirilerinizi okuyup okumadığını görme bahtını kaybediyorsunuz.

Okundu bilgisini kapatmak için bir daha Ayarlar – Saklılık yolunu takip etmeniz ve Okundu Bilgisi düğmesini kapalı pozisyonuna geitrmeniz kâfi.

3. WAIncognito kullanın

WAIncognito, bir web tarayıcı uzantısı olarak çalışıyor. Bu yüzden bahsetmiş olduğumiz bu seçenek yalnızca WhatsApp Web kullanıcılarının içine yarayacaktır. Eklenti kurulduktan daha sonra “Son görülme güncellemelerini gönderme” seçeneğini kullanarak kendinizi öteki bireylerden gizleyebilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:


  • WhatsApp’a, bilhassa görüntü çekmeyi sevenleri sevindirecek yeni özellikler geliyor


  • WhatsApp, artık de uygulamasına “Saklanan Mesajlar” özelliğini eklemek için çalışıyor


  • WhatsApp ekran imgesi engelleme nasıl yapılır? Ekran manzarasını almayı engelleme özelliği geldi!