Yazı (Makale) yazarak para kazanabilirsiniz

Hasan

New member
Para kazanmak için bir yöntem bulunmaktadır. Kimileri gerçek hayatta ürün ve hizmet satarak para kazanır kimileri de teknolojinin vermiş olduğu imkanlardan faydalanarak internet üzerine para kazanmaktadırlar. Peki internet üzerinden nasıl para kazanılır, internet üzerinden para kazanmak için neler yapılmalı? bu tarz sıkça sorulan soruları sizlere açıklayacağız. Diğer konularımızda inernetten kolay para kazanma yöntemleri olarak; hangi uygulamalardan para kazanabileceğinizi ve hangi sitelerin para kazandırdığı hakkında genel açıklamadan bulunmuştuk. Şimdi ise bir diğer para kazanabileceğiniz yöntemlerden biri de yazı (makale) yazarak para kazanabilirsiniz. Bu şekilde para kazanmanız için öncelikle çok kitap okumanız, ve Seo uyumlu makale olmasına özen göstermelisiniz.

Makale yazarak nasıl para kazanabilirim?
Yazı (makale) yazarak para kazanmak için öncelikle bilmeniz gerekenler vardır. Sizden yazı (makale) talebinden bulunan site ve blog sahipleri için iyi bir okuyucu ve araştırmacı ruhuna sahip biri olmanız gerekiyor. Bunu da çok kitap okuyarak ve araştırarak çok kolay bir şekilde aşabilirsiniz. Yazı (makale) yazmaya nasıl başlayabilirim? öncelikle bir bilgisayarınızın olması ve bilgisayara Microsoft Oficce kurulu olması sizin açınızdan bir avantaj sunmaktadır. Bu program sayesinde istediğiniz fontlarda yazınızı yazabilirsiniz. Microsoft Word yazı yazma programını diğer programlardan ayıran en büyük özellik, yazmış olduğunuz kelime hatalarını altı çizili bir şekilde sizlere sunarak, size yazıyı düzeltme imkanı vermektedir.Kendinizi yazar ve editörlük kısmında kendinizi geliştirerek bu sektörde çok para kazanan kişiler arasında siz yer edinmiş olursunuz. Bunun için çok kitap okuyun, gazete köşe yazarlarına ait yazıları okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Yazı yazarken imla kurallarına, paragraf ve başlık ayarlarına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu bahsetmiş olduğumuz yöntemler yazınızın seo açısından kusursuz olmasına vesile olacaktır. Seo uyumlu makale ne demektir; yazılmış olan makalenin google tarafından beğenilmesi anlamına gelmektedir.

NOT: “Yazmış olduğunuz makalelerin başka sitelerde benzeri olmamasına özen gösterin. Çünkü aynı içerik fark edildiği taktirde, makaleniz seoya uyumlu olmaz ve müşteri kaybı yaşamanıza neden olur. Müşterileriniz sizden daime özgün içerikli yazı makale talep etmektedirler”.

Makale yazmak için müşteri nasıl bulabilirim?
Belirtmiş olduğumuz kriterleri taşıdığınıza inanıyorsanız makale yazmaya başlayabilirsiniz. Peki bu makaleleri kime satacaksınız, müşteri nasıl bulacaksınız bununla ilgili bir açıklamada bulunacağız. Makalelerinizi satabileceğiniz bir çok platform bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır; bionluk, r10, wmaraci... bu tür forum sitelerinde editörlük ve makale arayışında bulunan bir çok blog ve site sahipleri bulunmaktadır.

İstediği özellikleri ve konu ilgili başlıkları ve toplam kaç kelimeden oluşacağını size bildirerek yazı yazmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki blog ve site sahipleri almış olduğu makaleleri özgünlük testinden geçirmektedirler. Özgünlük testinden geçmeyen makaleler için ödeme yapılmamaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için makalelerinizi teslim etmeden önce iyice okuyarak herhangi bir anlam bozuklu ve benzerlik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yazmış olduğunuz makaleleri ve yazıları beğendikleri taktirde bu sektörden iyi paralar kazanabilirsiniz. Peki fiyatlandırma neye göre yapılıyor, makale yazarken fiyat neye göre belirleniyor, fiyatlar makalenin kalitesi ve özgünlüğüne göre değişmektedir. Minimum 100 kelimesi 2,50 TL ile 20,00 TL arasında makalenin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.