Yükseliş Günü’nde bölüm yok – Cuma gününden itibaren devam edecek

Leila

Global Mod
Global Mod
Köln. “Kalbinin içine bakıyorum, iyi zamanlar görüyorum, kötü zamanlar görüyorum…” – başarılı dizi “GZSZ”nin tema şarkısının ardından duygu ve entrikalarla dolu, çatışma ve drama dolu 25 dakika geliyor. Alman televizyonunun en başarılı günlük dizilerinden biri olan dizi, akşam programlarının ayrılmaz bir parçası haline geldi. “Gute Zeiten, Schlechte Zeiten”in yeni bölümü Pazartesiden Cumaya 19:40 – 20:15 saatleri arasında RTL’de yayınlanıyor.


uyarı: spoiler! Sonraki bölümlerde neler olacağını buradan okuyabilirsiniz.

Yükseliş Günü: “GZSZ” 18 Mayıs 2023 Perşembe günü iptal edilecektir.


18 Mayıs 2023 Yükseliş Günü’nde “GZSZ” yerini “Life – People, Moments, Stories” adlı yaşam tarzı dergisine bırakacak. Bölüm 7769 bunun yerine 19 Mayıs 2023 Cuma günü yayınlanacak.

“GZSZ” 12 Mayıs 2023 Cuma günü: 7769. Bölüm


Tobias’ın şantajı karşısında Nina ve Carlos’un Katrin’e bir teklifte bulunmaktan başka çaresi yoktur. Ama Katrin sizin için hangi koşulları belirleyecek?

Sascha, günlük bir durumda aniden başarısız olana kadar doktorların teşhisinin doğru olduğundan emin değildir. Emily’ye teşhisten bahsedecek mi?Nina (Maria Wedig, orta) ve Carlos (Patrick Fernandez), Katrin'e (Ulrike Frank) birlikte çalışma teklifinde bulunurlar.


Nina (Maria Wedig, orta) ve Carlos (Patrick Fernandez), Katrin’e (Ulrike Frank) birlikte çalışma teklifinde bulunurlar.

© Kaynak: RTL / Rolf Baumgartner

“GZSZ” 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü: 7770. bölüm


Nina kendiliğinden onu terk ettiğinde Carlos şok olur. Kurtuluşunda Nina’yı yine de destekleyecek mi?


Nihat’ın eski sevgilisi ona bir şeyler söylemek için onunla tanışmak ister. Suçlamaları dinlemek zorunda kalacağına inanan Nihat, iptal eder. Ancak tesadüfi bir karşılaşma sırasında, başka bir şeyin tehlikede olduğundan şüphelenir.


Moritz (Lennart Borchert), Michi (Lars Pape) ve Gerner (Wolfgang Bahro), Yvonne'a nasıl yardım edebileceklerini düşünürler.

Moritz (Lennart Borchert), Michi (Lars Pape) ve Gerner (Wolfgang Bahro), Yvonne'a nasıl yardım edebileceklerini düşünürler.


Moritz (Lennart Borchert), Michi (Lars Pape) ve Gerner (Wolfgang Bahro), Yvonne’a nasıl yardım edebileceklerini düşünürler.

© Kaynak: RTL / Rolf Baumgartner

“GZSZ” 23 Mayıs 2023 Salı 7771.Bölüm


Nihat biraz araştırma yapar. oğlu var mı Yanındaki Lilly’yi başlatır. Nihat baba olmaya hazırlanıyor. Nihat buna hazır mı?

Jessica, Luis’in Moritz yüzünden ne kadar acı çektiğini anlar ve en azından bir üniversite probleminde ona yardım eder. Yeğen ve teyzenin yakınlaşması Jessica’nın yeni bir başlangıca biraz daha inanmasına neden olur.


Lilly (Iris Mareike Steen), Nihat'ın (Timur Ülker) geleceğini düşündüğünü fark eder.

Lilly (Iris Mareike Steen), Nihat'ın (Timur Ülker) geleceğini düşündüğünü fark eder.


Lilly (Iris Mareike Steen), Nihat’ın (Timur Ülker) geleceğini düşündüğünü fark eder.

© Kaynak: RTL / Rolf Baumgartner

“GZSZ” 24 Mayıs 2023 Çarşamba günü: 7772. bölüm


Moritz, Luis ile tekrar karşılaştığında bunu anlar ve ne Moritz’in ne de Laura’nın kaderiyle ilgilenmediği hissine kapılır. Moritz, Michi ile arasını da bozunca bir eskort randevusuna sığınır. Bu Moritz’i tehlikeye atar mı?

Nina ve Carlos dalga geçerler ama içten içe birbirlerini özlerler. Sonunda ikisi bir araya gelir ve ilk adımı atar. Önce bir gezi planlanır.


Moritz (Lennart Borchert, sağda), Michael'ın (Lars Pape) kendisine yardım etmeye çalışmasına minnettar.

Moritz (Lennart Borchert, sağda), Michael'ın (Lars Pape) kendisine yardım etmeye çalışmasına minnettar.


Moritz (Lennart Borchert, sağda), Michael’ın (Lars Pape) kendisine yardım etmeye çalışmasına minnettar.

© Kaynak: RTL / Rolf Baumgartner

Akışta çevrimiçi “GZSZ” izle


Yayın hizmeti RTL+ (eski adıyla TVNOW) aracılığıyla, mevcut “GZSZ” bölümleri yalnızca canlı olarak değil, aynı zamanda yayından sonra çevrimiçi olarak da ücretsiz olarak izlenebilir – eski bölümlere bir Plus hesabıyla bir ücret karşılığında erişebilirsiniz. Abonelik bir ay boyunca ücretsizdir, bundan sonra ayda 6,99 Euro’ya mal olur.

“GZSZ”: Jo Gerner ayrılmakla mı tehdit ediyor?


“GZSZ” hayranlarını yıllardır meşgul eden bir soru var: Jo Gerner ayrılmakla mı tehdit ediyor? Jo Gerner karakterini canlandıran Wolfgang Bahro, dizinin en tanınmış oyuncularından biridir. En başından beri bir karakter olarak entrikacı iş adamı ve avukat, dizinin en dikkat çekici karakterlerinden biridir. Karakterin diziyle tanıştığı 1993 yılından bu yana birçok ilişkisi ve ilişkisi oldu ve üç kez koridorda yürüdü.

Hayranlar kendilerine Jo Gerner’in “GZSZ” ile ne kadar kalacağını sorup duruyor. Bir bölümde Jo diri diri gömüldü – Jo Gerners’ın olası ölümü “GZSZ” hayranları arasında bir kargaşaya neden oldu. Jo Gerner dizide ölüyor mu? Belki daha sonraki bir tarihte, ancak Jo Gerner için seri ölüm henüz planlanmış değil. En popüler ve en nefret edilen karakterlerden birinin ayrılması şu anda planlanmamıştır. “GZSZ” nasıl devam ederse etsin, Jo Gerner şimdilik gemide kalıyor.

Alman günlük sabununun başarı öyküsü


“Gute Zeiten, Schlechte Zeiten”, gençlerin ve genç yetişkinlerin günlük yaşamda karşılaştıkları tipik sorunları ele almasıyla tanınır. Dizi, Berlin’de geçiyor ve Gerner klanının ve Flemming, Moreno, Bachmann, Seefeld ve Lehmann ailelerinin hayatı etrafında dönüyor. “GZSZ”, türünün en başarılı Alman şovu olarak kabul edilir. 2010 yılında “En İyi Günlük Şov” kategorisinde Alman Televizyon Ödülü’ne layık görüldü. Her hayranın belki de bilmediği şey: Her gün milyonlarca izleyiciye ilham veren dizinin, 1977’den 1981’e kadar Avustralya’da yayınlanan en azından ilk 230 bölümü “Huzursuz Yıllar” adlı pembe dizinin uyarlamasıydı. Yalnızca 231. bölümden itibaren, özellikle Alman TV izleyicileri için yazılmış senaryolar vardı.

İşliyor gibi görünen bir konsept, çünkü yine Avustralya modeline dayanan günlük sabun “Goede tijden, slechte tijden” 1990’dan beri Hollanda’da yayınlanıyor. Ve “GZSZ” artık Fransa ve Belçika’da da izleniyor: Temmuz 2018’den beri orada “Au Rhythme de la Vie” (İngilizce: Hayatın ritminde) adı altında Alman dizisi gösteriliyor. Ancak 1. bölümden başlayıp aradan geçen 26 yılı yakalamaya değil, doğrudan 6063. bölümden başlamaya karar verildi.

RTL düzensiz aralıklarla “Gute Zeiten, Schlechte Zeiten”den özel programlar yayınlıyor. Örneğin Mayıs 2017’de 25. yıl dönümü için bir buçuk saatlik özel bir bölüm gösterildi ve 2018 yazında tam uzunlukta bir Mallorca bölümü vardı.

Oyuncular ve aktörler: “GZSZ” kadrosundan yıldızlar


Sadece dizinin kendisi bir başarı değil. Pek çok tanınmış aktör ve aktris için “GZSZ” sadece kariyerlerindeki ilk durak değil, her şeyden önce bir basamak taşıydı. Oliver Petszokat, Jeanette Biedermann, Rhea Harder, Yvonne Catterfeld ve diğer birçok eski oyuncu, “GZSZ”de görünmeden önce büyük ölçüde bilinmiyordu.


Bazı müzisyenler de seriyi farkındalıklarını artırmak için kullanıyor – örneğin Caught in the Act ve Just Friends grupları. Ayrıca dizide her zaman tanınmış müzik sanatçıları ve önde gelen kişiler konuk oyuncu olarak yer almıştır. O zamanlar Aşağı Saksonya Başbakanı olan Gerhard Schröder’in konuk görünümü, 6,73 milyon izleyici rekoru kırdı.

Haberler/pf